Podle Daniela Maňhala z Českého hydrometeorologického ústavu je rekord pro 19. březen pro ČB z roku 1938 a má hodnotu 19,5 °C. V Táboře bylo ve čtvrtek naměřeno 17,5 °C a rekord z roku 1990 činí 19,6 °C, v Českém Krumlově vystoupala rtuť v teploměru na 16 °C a rekord pro 19. březen je z roku 1990 a činí 20 °C.

K vyšším teplotám naměřeným ve čtvrtek v kraji patřilo ještě 18,2 °C ve Strakonicích a 18,1 °C v Borkovicích.

Ještě v pátek budou podle Daniela Maňhala teploty na březen vysoké. Mělo by být maximálně mezi 16 až 19 °C. Rekordy jsou ale většinou až kolem 20 °C a není pravděpodobné, že by byly překonány.

"V sobotu se bude počasí měnit," upozornil však Daniel Maňhal. Výrazně se ochladí a v polohách nad 1000 metrů n. m. bude ráno sněžit a hranice sněžení se bude postupně posouvat i do nižších poloh. Podle situace bude nejprve deštivo a po obědě už může sněžit i v nižších polohách a ve výškách kolem 600 nebo 700 metrů n. m. by se krátce mohl sníh i udržet.

Jak se sníh udrží v nižších polohách bude záležet na povrchu země, který je ale dosti teplý.

"V sobotu večer budou srážky ustávat," předpověděl Daniel Maňhal s tím, že v neděli ráno může být -3 až -6 °C. Přes den skoro jasno a denní teploty od nuly ke třem nad nulou.Bude ale vát vítr, který pocitovou teplotu sníží. V pondělí bude ráno podle meteorologa možná hodně mrazivé, místy až -10 °C a přes den teplota kolem nuly.