„Často mi k zasycení stačí třeba ovoce a zelenina. Mám rád meloun, meruňky nebo broskve, protože je v nich hodně vody a díky tomu mě i osvěží,“ dodal.
Důležitější než jídlo je v horkých dnech dostatečný pitný režim. „Přes den vypiju tak čtyři litry tekutin. Dva litry různých džusů a limonád, dva litry vody, čaje nebo kávy,“ vysvětlil Böhm. „Občas posedíme s kamarády na nějaké terásce. Pod slunečníky je přes poledne příjemně. Dáme si třeba zmrzlinu,“ upřesnil.


Další věc, která trpí úmorným horkem, je spánek. „V noci se kvůli vedrům občas budím. Ale není to pro mě až tak velký problém. Stačí, když si otevřu okno, nebo vyměním peřinu za nějakou tenkou deku,“ vysvětlil včera Radek Doucha.


Nespavost v létě obecně způsobuje přehřátí organismu. Při potížích je nejlepší dostatečně se napít. „Důležité je se pořádně zavodnit, nejlépe minerální vodou. Neškodí ani pivo, ale je nutné vynechat jakýkoliv tvrdý alkohol,“ uvedl včera praktický lékař z Českých Budějovic. „Pomáhá samozřejmě i otevřené okno a třeba i studená sprcha. Dobré je přikrýt se na noc jen prostěradlem,“ uzavřel.