Nový asfalt tak pokryje celkem 115 kilometrů silnic.

Nejdelší Kaplice

„Výsledek bude velice uspokojivý s ohledem na nadcházející zimu, tedy pokud nám to počasí dovolí,“ řekl včera k rozsáhlé akci ředitel ŘSD České Budějovice Josef Pešl s tím, že by rád požádal řidiče o velkou trpělivost.


Nejdelší úsek, který se bude opravovat, je část mezinárodní silnice před Kaplicí. „Zde se jedná o délku čtyři a půl kilometru,“ upřesnil vedoucí údržby Tomáš Voráček a dodal, že na výpadovce do Rakouska se začne pracovat od pondělí do začátku listopadu. „Opravovat se bude vždy část komunikace v délce tři sta až pět set metrů střídavě v jízdních pruzích. Dopravu bude řídit personál s vysílačkami, v noci pak na některých místech semafory,“ doplnil Voráček.

Ucpané regiony

Pro řidiče bude lepší se v nadcházejících týdnech úplně vyhnout „jedničkám“ na Jindřichohradecku a Táborsku, kde je naplánováno nejvíc rekonstrukcí povrchů silnic. „Například na úseku Třeboň – Stará Hlína se pracuje už od zítřka,“ upozornil včera Voráček řidiče. Ještě do konce měsíce se stavební firmy vrhnou na silnici z Kardašovy Řečice do Velkého Ratmírova anebo na Táborsku budou komplikovaná dopravní omezení na tahu z Tábora do Písku.

Pozor na E55!

Řidiče na mezinárodní silnici I/3 neboli E55 z Českých Budějovic do Prahy čekají na Táborsku ještě další dopravní komplikace. V Sezimově Ústí se kvůli opravě povrchu vozovky od poloviny října uzavře jeden jízdní pruh. Dopravu tu bude řídit kyvadlový provoz.


Opravovaný úsek měří 1,3 kilometru a částečná uzavírka potrvá od 18. října do 15. listopadu. V této oblasti to není jediný zádrhel.


Poblíž táborské kruhové křižovatky u Nového hřibitva je provoz po obchvatui města stažen ze čtyřpruhu jen do dvou kvůli stavbě nového železničního mostu.


Situace tu bývá kritická. Po silnici E 55 na Táborsku totiž denně projede řádově 30 000 automobilů.

Rozsáhlý projekt

„Je to první takto velká akce v jižních Čechách, která vlastně probíhá v celé republice. Dalo by se říci, že to je podobná akce jako Kulový blesk,“ uzavřel s úsměvem ředitel českobudějovické pobočky ředitelství Josef Pešl.


Deník bude pravidelně o termínech a místech dopravních omezení informovat.