Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko
Strašidelná zoo se chystá na pátek 27. října.Strašidelná zoo se chystá na pátek 27. října.Zdroj: Zoo Hluboká

Strašidelná zoo
Kdy: pátek 27. října od 14 do 18 h
Kde: zoo v Hluboké nad Vltavou
Proč přijít: Přijďte se trochu bát do zoologické zahrady. Využijte prodloužené otevírací doby a bavte se i v sychravém počasí. Nebude chybět řemeslný jarmark, soutěžní stanoviště, malování na obličej ani vystoupení hudební skupiny. Součástí Strašidelné zoo bude také lampionový průvod.

Výlov Pazdernického rybníka
Kdy: sobota 28. října od 10 hodin
Kde: Zaliny
Proč přijít: Tradiční výlov Pazdernického rybníka, letos 27. Zajištěno je občerstvení i živá dechová hudba. Na místě bude možnost zakoupit právě vylovené ryby.

Chovatelská výstava
Kdy: sobota 28. (8 - 17 h) a neděle 29. října (8 - 12 h)
Kde: chovatelský areál u kostela, za budovu bývalé místní fary, Horní Stropnice
Proč přijít: Výstavu pořádají základní organizace Českého svazu chovatelů: Horní Stropnice, Trhové Sviny a Jílovice u Trhových Svinů. K vidění budou také zvířata chovatelů z budějovického okresu, ale i z Českého Krumlova a Jindřichova Hradce a Pelhřimova. Zúčastní se jí téměř 50 vystavovatelů. Vystaveno bude 180 kusů králíků, 20 voliér holubů. Dále bude vystaveno 30 voliér hrabavé drůbeže a 12 voliér vodní drůbeže. V sobotu dopoledne proběhne ukázka králičího hopu, kde předvedou závody s králíky mladé členky a jeden mladý chovatel. Chybět nebude bohatá, ukázková expozice okrasného ptactva. Návštěvníci mají možnost nákupu kvalitních chovných zvířat. Výstava je umístěna v krytých prostorách, takže v případě nepříznivého počasí nemusí návštěvníci odkládat návštěvu výstavy. V neděli od 11.30 h bude slavnostní předání čestných cen a pohárů.

Novohradské podzimní slavnosti
Kdy: sobota 28. října od 10.30 hodin
Kde: hrad Nové Hrady
Proč přijít: Turistickou sezónu na hradě Nové Hrady ukončí tradiční Novohradské podzimní slavnosti, které se tentokrát ponesou ve středověkém duchu a připomenou osobnost Oldřicha I. z Rožmberka. Bohatý kulturní program nabídne divákům ukázky historického šermu, dobovou středověkou hudbu a tanec nebo sokolníka. Ani letos nebudou ochuzeni o hraný příběh ze 14. století, v němž se setkají s Oldřichem I. z Rožmberka a jeho souputníky. Nejmladší návštěvníky potěší divadelní představení s kejklířem i dobové hry. K pestrému programu kastelán Jan Smolík říká: „Naší ambicí je přitáhnout k návštěvě kulturní památky všechny návštěvníky, včetně těch, pro něž výlet na hrad nebo zámek často není běžným způsobem trávení volného času.“ Motivovat k návštěvě hradu může i to, že součástí vstupného na slavnosti je jedna libovolná prohlídková trasa zdarma. Základní vstupné je 180 korun.

Prachaticko

Vlk, ilustrační foto.Jaké je to, když má vlk hlad?Zdroj: se svolením Františak Jaskuly, CHKO Beskydy

Pohádková rezervace: Braník, Procházka mezi čerty
Kdy: Neděle 29. října od 16 hodin
Kde: Městské divadlo Prachatice
Proč přijít: Každý člověk chce udělat díru do světa. Co když se mu ale podaří místo toho udělat díru do pekla? Pohádka, která vám dokáže, že nás čerti berou do pekla všechny stejným metrem. Hrají: čert Uhlík, čert Kukabus, čert Puchloun, čertice Briketa, čertice Popelnice, Ing. Stanislav Procházka, Káča a další. Vstupné: 250 korun

Vlk a Hlad - Ústav Úžasu
Kdy: Neděle 29. října od 15.30 hodin
Kde: Městské kulturní středisko Vimperk
Proč přijít: Pohádka o tom, jaké to je, když má vlk hlad. Velký hlad! Hlad tak velký, že by sežral Karkulku i kůzlátka k tomu. Vlk a hlad je představení určeno pro diváky jakéhokoli věku. Bylo oceněno jako nejlepší představení na Liberecké Mateřince 2011 a mezinárodním festivalu loutkového divadla v Mariboru 2014. Dodnes jej sledovali diváci v pěti dalších zemích Evropy a v šesti různých jazycích. Vstupné: děti zdarma, dospělí 70 korun.

Českokrumlovsko

Vánoční fotografování u Seidelů v Českém Krumlově provází neopakovatelná sváteční atmosféra počátku 20. století, okořeněná vůní cukroví.Vánoční fotografování u Seidelů v Českém Krumlově provází neopakovatelná sváteční atmosféra počátku 20. století, okořeněná vůní cukroví.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Výlov Dolanského rybníku u Boletic
Kdy: Sobota 28. října, od 8 do 16 hodin
Kde: Dolanský rybník Boletice
Proč přijít: Pro návštěvníky akce bude kromě samotného sledování výlovu a ukázek živých ryb připravený také bohatý doprovodný program. Užít si mohou lesní pedagogiku, „čudlaření“ – lov ryb na jednoduché udice na přilehlém Maninském rybníčku i kvízy a soutěže. Chybět nebude ani prodej ryb z výlovu – kapr, amur, štika a další ryby. Na místě bude možné ryby i ochutnat.

Vánoce u Seidelů
Kdy: Pátek 27. - neděle 29. října od 09 do 15.30 hodin
Kde: Museum Fotoateliér Seidel
Proč přijít: Ve Fotoateliéru Seidel se koná tradiční vánoční fotovíkend s vánoční tematikou. V rámci fotovíkendu nabízí muzeum i komentované prohlídky pro min. 5 a max. 20 osob.

Strakonicko

V KD v Chotěbuzi se o víkendu konala výstava modelů vytvořených ze stavebnic LEGO.Milujete lego? Jeďte do Blatné.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Czech Repubrick - výstava Lego modelů pro celou rodinu
Kdy: Sobota 28. a neděle 29. října od 10 do 17 h
Kde: Zámek Blatná
Proč přijít: Výstava na zámku v Blatné potěší fanoušky stavebnice LEGO. Představuje neuvěřitelnou škálu modelů a aktivit, které vám udělají radost a inspirují vás. Prohlédnout si můžete úžasný model Školy čar a kouzel v Bradavicích, všechny cestovatele potěší salonek, kde je k vidění mapa světa a světové mini stavby, k vidění jsou i modely a motivy z hudebních festivalů a pro fanoušky sci-fi a fantasy je tu řadu modelů a doplňků Star Wars. Pro nejmenší najdete na zámku i hernu se spoustou LEGO kostek ke stavění.

Drakiáda Radomyšl
Kdy: Neděle 29. října od 14 hodin
Kde: Na louce mezi bývalým ZD a Křemeňákem
Proč přijít: Přijďte si užít tradiční podzimní zábavu. Připravený je orientační let draků a na všechny čekají ceny. A nezapomeňte svému drakovi vymyslet jméno.

Jindřichohradecko

Parní vlak. Ilustrační fotoV Dačicích čekají zájemce Dušičky pod parou. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Petra Lejtnarová

Pohádková Třeboň
Kdy: Od čtvrtka 26. do soboty 28. října
Kde: Loutkový / velký sál divadla J. K. Tyla, Třeboň
Vstupné: V předprodeji 90, na místě 100 Kč
Proč přijít V Třeboni se opět na nějaký čas zabydlely pohádky. A nebudou to pohádky ledajaké. Pro diváky ve věku od 3 do 99 let je připraveno to nejlepší podzimní pohádkové menu. Těšit se můžete na Deset černoušků v podání Divadelního spolku Lokvar nebo třeba pohádku O křišťálovém srdci, s níž do Třeboně zavítá pražské Czidivadlo. Bude toho ale ještě mnohem více… Od čtvrtka do soboty jsou připravena tři představení, hraje se vždy od 15.30, ve všední dny v loutkovém sále, v sobotu pak ve velkém. Pohádková Třeboň pokračuje 4. a 5. listopadu. A na co se těšit nyní? Ve čtvrtek 26. října na příběh O železném vlkovi. Napínavá pohádka nezapře prvky hororu. Vlk sežere vše, co potká, až na kašpárka, který nad ním vždy vyzraje a to hlavně proto, že Kašpárkovi pomáhá jeho kamarád koník a samozřejmě děti. Hříčka Deset černoušků s přitažlivou dramatickou formou a bez zjevného mentorského akcentu objasní v pátek 27. října dětem význam přísloví „Kdo jinému jámu kopá…“ Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci. V sobotu 28. října pak malí diváci uvidí Kouzla skřítků. Tušíte, jak skřítčí kluci poznávají svět? Veselá pohádka vypráví o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství

Dušičky pod parou
Kdy: V sobotu 28. října od 17 do 21 h
Kde: Železnice Plná Páry, Dačice
Proč přijít: Nenechte si ujít noční svezení s parní lokomotivou Jůlinkou a prohlídky muzea nasvíceného pouze petrolejovými lampami a svíčkami. Spěchat domů nebude důvod, až do pozdních nočních hodin bude zajištěná grilovaná kýta, pivo, svařák, punč a posezení v teple.

Písecko

Lampiónový průvod. Ilustrační foto. Lampiónový průvod. Ilustrační foto. Zdroj: DENÍK/ Drahomír Stulír

Strašidelný lampionový průvod
Kdy: V pátek 27. října od 18.30 h
Kde: Hostinec U Králů, Mirotice
Proč přijít: Do strašidelného lampionového průvodu se můžete vypravit v pátek v Miroticích. Vyráží v 18.30 hodin z nádvoří Hostince U Králů. Pochlubit se můžete nejen kostýmy a maskami, ale i vlastnoručně vyřezanou dýní. Chybět nebude strašidelné občerstvení. Bavit se budou v Miroticích i dospělí. V sobotu v 19 hodin v místní sokolovně začíná les k 105. výročí vzniku republiky. K tanci a poslechu zahraje skupina Eleonor, chybět nebude bohatá tombola či fotokoutek. Vítáni jsou především všichni v dobovém oblečení. Vstupenka stojí 109 Kč

Halloween
Kdy: V neděli 29. října od 14 h
Kde: Království času, Protivín
Proč přijít: Oslavte příchod všech svatých v halloweenském stylu. Království času v Protivíně otevírá tématické tvořivé dílny a stanoviště s napínavými soutěžemi pro děti. Pro odvážné návštěvníky je připravena strašidelná stezka odvahy. Dobrodružné odpoledne si můžete zpestřit něčím na zub, ať už to budou opečené buřty nebo dýňová polévka.

Táborsko

Čarodějnická vatra. Ilustrační foto.Ať hoří! Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek

Den republiky věnovaný kinematografii
Kdy: V sobotu 28. října od 13 do 17 h
Kde: Spolkový dům Střelnice, Tábor
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Kinematografii a hvězdám stříbrného plátna 1. republiky věnovali Táborští Den republiky. Ve velkém sále Střelnice se po slavnostní zahájení představí oddíl moderní gymnastiky, zazní filmové melodie, uvidíte párovou akrobacii, vystoupení tanečního studia S.araH., kouzelnické kousky Rudyho Hardena, užijete si interaktivní představení Filmováníčko či vystoupení King Swing. V malém sále uvidíte autentickou projekci slavného německého filmu z roku 1921 Otrávené světlo s živým hudebním doprovodem. Připraven je i poutavý doprovodný program pro děti i dospělé.

Pálení vatry
Kdy: V sobotu 28. října od 15 h
Kde: Jistebnice, Stará hora
Proč přijít: Vatru T. G. Masaryka se chystají pálit v sobotu jistebničtí dobrovolní hasiči. 14. ročník akce slibuje na Staré hoře možnost opékání čehokoli, co si příchozí přinesou, trochu country hudby a hry a soutěže pro děti. Ty by si měly vzít s sebou i draky. Program se bude konat za každého počasí, v případě deště je k dispozici stan.