Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Ilustrační fotoMáte plechovou hubu? Jděte do FabrikyZdroj: Pixabay

Chilli fest Plechová huba
Kdy: 4. 3., 14:00 - 22:00
Kde: MC Fabrika, Jeronýmova 6, České Budějovice
Za kolik: vstup 90 korun
Proč přijít: Druhý ročník chilli festivalu připravil klub MC Fabrika s legendární pražskou partou Plechová Huba. Můžete se těšit na market s bohatým výběrem pálivých dobrot, studenou i teplou kuchyní, omáček, sušeného chilli, semen, jerky a mnoho dalších pikantností. Na klubovém nádvoří určitě navštivte stánky s hot dogy, chilli con carne, bagely s trhaným masem, hranolky, pálivé donuty a dalšími chuťovkami. Čeká vás moderovaná soutěž v pojídání toho nejpálivějšího chilli, ochutnávky a přednášky. Otevřen bude klubový bar.

Včelařský ples
Kdy: 4. 3., 19:00
Kde: KD Střížov
Proč přijít: K tanci a poslechu bude hrát Chmelovanka. Součástí plesu bude nejen medová tombola.

Z kamínku drahokam
Kdy: 4. 3.
Kde: Městská galerie v Týně nad Vltavou
Proč přijít: Výstava Šárky Růžičkové Zadákové (1982), rodačky z Bechyně, je vlastně malířským záznamem osobních příběhů. Maluje každodenní prožitky, předměty a členy rodiny, někdy čerpá i ze zážitků a situací venku. Pečlivě promalovává detaily scén, dekor látek nebo oblečení, barevné obaly knih na policích apod. "Dává nám tak zažít podobný pocit přeplněnosti jako v regálech se suvenýry nebo ve vetešnictví. Malířka ale umí pokleslé estetice dát působivé kouzlo. A může to být klidně matrjoška, plyšoví Angry Birds nebo čepička z Mimibazaru," řekla kurátorka galerie Petra Svoboda Herotová. Dernisáž je 31. března od 18 h.

Dětský karneval
Kdy: 5. 3., 14:30 - 16:30
Kde: KD Vltava
Za kolik: 60 korun
Proč přijít: Tradiční nedělní dětský karneval pro děti s rodiči, se soutěžemi o drobné ceny, hodnocením masek a malou dětskou diskotékou. Moderuje Cácorka z YouTube.

Táborsko

Nedělní výstava lákala chovatele holubů, slepic i králíků.Burzu chovatelů můžete navštívit v Soběslavi.Zdroj: Deník/Jana Klomfarová

Chovatelská burza
Kdy: V neděli 5. března od 7 do 9.30 h
Kde: areál chovatelů - Slovenská ul., Soběslav
Proč přijít: Český svaz chovatelů pořádá první neděli v březnu burzu a trhy drobného zvířectva. Koupíte a prodáte tu drobné zvířectvo všeho druhu, chovatelské potřeby, krmivo, ale i farmářské produkty či zahrádkářské výpěstky.

Rybářský ples
Kdy: V sobotu 4. března od 20 h
Kde: Kulturní dům Bechyně
Vstupné: 20 Kč
Proč přijít: Přijďte se pobavit na rybářský ples. K tanci a poslechu hraje kapela MIDI.

Vzpomenou na oběti holocaustu
Kdy: V neděli 5. března od 15 h
Kde: Kostel sv. Filipa a Jakuba, Tábor
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Čtení 100 jmen ze seznamu občanů z Tábora a Táborska odvlečených v nacistických transportech v roce 1942. Vystoupí pěvecký sbor Hlahol Tábor, členové spolku. Pořádá spolek HADASA ve spolupráci s městem Tábor – Odborem kultury a cestovního ruchu a Husitským muzeem v Táboře.

Písecko

Představu romantického víkendu s kvalitním sexem může bolestivá menstruace rychle překazit.Milování a sexu je věnována nová výstava v Prácheňském muzeu.Zdroj: Shutterstock

Milování a sex v muzeu
Kdy: Od 1. března každý den mimo pondělí od 9 do 18 h
Kde: Prácheňské muzeum Písek
Vstupné: 20 Kč děti, důchodci / 40 Kč dospělí
Proč přijít: Muzeum patří od března do května milování a sexu díky výstavám Milování v přírodě, Zamilovaný Písek a Květomluva – Květiny ve výtvarném umění. První z nich zkoumá sex ve zvířecí říši pohledem přírodovědců, jedná se o rozsáhlou putovní interaktivní expozici původem z Vlastivědného muzea v Olomouci. Druhá se zaměřuje na lásku lidskou a to, jak se promítla do sbírek jihočeských muzeí. K vidění tak jsou zejména dary z lásky, zásnubní a svatební náležitosti či milostná korespondence. A jelikož lásku lze vyjádřit také květinou, třetí výstava zkoumá tajný jazyk květin ve výtvarných dílech. Všechny výstavy se veřejnosti otevírají 1. března a končí 28. května.

Přehlídka plemenných koní
Kdy: V sobotu 4. března
Kde: Zemský hřebčinec Písek
Vstupné: 120 /60 Kč
Proč přijít: Tradiční jarní přehlídka plemenných koní s oblíbeným doprovodným programem, který nabízí například ukázky jízdní policie, jízdy v dámském sedle nebo jezdecké čtverylky. V 11 h začíná přehlídka plemenných hřebců, cca ve 12.45 h pak divácky atraktivní doprovodný program.

Sraz motorkářů
Kdy: V sobotu 4. března od 13 hodin
Kde: Záboří u Protivína
Proč přijít: IX. ročník akce MoToLoM pořádají dobrovolní hasiči v Záboří. Uvítají motorkáře na jakýchkoli strojích. Na programu je malá vyjížďka po okolí a beseda z motocest spojená s videoprojekcí.

Maškarní ples Podčáry
Kdy: V sobotu 4. března od 20 h
Kde: Divadlo Pod čarou
Vstupné: V civilu 150 Kč, v maskách 50 Kč, Kulturní klub zdarma
Proč přijít: Téma knižní hrdinové bude vévodit maškarnímu plesu. Zahraje Beelee Beat z Deellee. Večerem provází Stanislava Kočvarová a Sylva Malinková ze Studia dell´arte. Samozřejmostí je soutěž o nejlepší masku i tombola.

Svět v Písku
Kdy: V pátek 3. března od 17.30 h
Kde: Sál knihovny v Písku
Proč přijít: Společné posezení u příležitosti smutného výročí války na Ukrajině. Večer připraví ti, kteří z Ukrajiny uprchli a ocitli se v Písku. Loni se Písek ukázal jako solidární, silné, sebevědomé město, ochotné a schopné rychle podat pomocnou ruku. Válka stále trvá, stejně tak i naše solidarita a vůle pomáhat.

Dětský maškarní karneval
Kdy: V sobotu 4. března od 14 h
Kde: Sokolovna Mirotice
Vstupné: Děti s maskou zdarma, bez masky 20 Kč, dospěláci 60 Kč
Proč přijít: TJ Sokol Mirotice zve děti na maškarní karneval do místní sokolovny, na programu jsou tři hodiny plné zábavy.

Strakonicko

Divadelní představení Neumím jinak než láskou.Divadelní představení Neumím jinak než láskou.Zdroj: Meks-st.cz

Neumím jinak než láskou 
Kdy: 5. 3. od 19 hodin
Kde: Městské kulturní středisko Strakonice
Za kolik: 490 korun
Proč přijít: Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Byla mučednicí lásky. Hořela pro ni - neuměla jinak než láskou - ale nepotkala ji. Božena Němcová, manželka, matka, milenka - všechno všanc, všechno celou bytostí, nic napůl. A velká spisovatelka, která jako Mácha a Havlíček pozdvihla naši literaturu k výšinám.

Ostrov splněných přání ve Strakonicích
Kdy: 5. 3. od 14.30 a 16.30 hodin
Kde: KZ Mír
Za kolik: 40 korun
Proč přijít: Pohádka od Vojtěcha Cinybulka v podání LS Radost z.s. Vstupenky k zakoupení pouze na místě.

Jindřichohradecko

Výprava za sovím houkánímVýprava za sovím houkánímZdroj: Archiv Záchranné stanice Třeboň

Výprava za sovím houkáním
Kdy: Sobota 4. března, 17.30 – 19.30 h
Kde: Sraz u kiosku u Schwarzenberské hrobky v Třeboni
Proč přijít: Třeboňská záchranná stanice zve všechny zájemce na druhý ročník Výpravy za sovím houkáním. V původním termínu v únoru se nekonala, snad vyjdou podmínky nyní. Vydejte se do parku u třeboňské Schwarzenberské hrobky na večerní vycházky s povídáním o sovách a poslechem jejich hlasů v terénu. Právě nyní je ideální doba k poslechu typických sovích hlasů, jež provází námluvy a obhajobu hnízdních teritorií. Těšit se můžete i na setkání s netradičním průvodcem, ochočeným puštíkem Bíbou. Je dobré se teple obléci, hodit se může i baterka. V případě silnějších srážek nebo silného větru se akce neuskuteční, protože ve špatném počasí sovy nehoukají.

Na stará kolena
Kdy: V sobotu 4. března, 19.30 h
Kde: Společenský sál Lázní Aurora v Třeboni
Vstupné: 100 Kč
Proč přijít: Divadelní spolek Kajetán srdečně zve na divadelní hru Eriky Suchanové Na stará kolena. V úsměvném příběhu dvou starých dam, které se na sklonku života sejdou v domově pro seniory, se představí Helena Herrmannová, Erika Suchanová a v roli pečovatelky Petra Žilková. Přijďte se pobavit s paní docentkou Květou a paní Růženkou.

Těsto jako od babičky
Kdy: V sobotu 4. a v neděli 5. března
Kde: Školící středisko SH Slavonice
Proč přijít: Školící středisko SH Slavonice zve na workshop s autorkou knihy Domácnosti našich babiček, kterou můžete znát z pořadu České televize. V sobotu a neděli 4. a 5. března 2023 se uskuteční workshop na téma Domácí těsta. Přihlášky na workshop zasílejte na gajdua@seznam.cz a více informací získáte na 731 276 158.

Českokrumlovsko

Již několik let dělá malým lyžařům na Lipně společnost lišák Fox.Již několik let dělá malým lyžařům na Lipně společnost lišák Fox.Zdroj: Deník/Klára Skálová

Lišák Fox má narozeniny
Kdy: 4. 3. od 13 hodin
Kde: Ski areál Lipno
Za kolik: Vstup do dětského areálu
Proč přijít: Nemáte dárek? Nevadí, na místě ho vyrobíme i s přáníčkem. Budeme rádi, když lišákovi pomůžete sfouknout svíčky na narozeninovém dortu, na kterém si všichni pochutnáme a zahřejeme se přitom horkým nápojem. Na správné oslavě samozřejmě nesmí chybět ani pořádná diskotéka s oslavencem a různé zábavné hry.

S čerty nejsou žerty
Kdy: 5. 3. od 15 hodin
Kde: sál kina
Za kolik: dospělí 150 korun, děti 120 korun
Proč přijít: Metropolitní divadlo Praha uvede dětský muzikál na motivy slavné pohádky S čerty nejsou žerty. Čertovská pohádka vypráví o mladém mlynáři Petrovi, kterého zlá chamtivá macecha Dorota připraví o mlýn a všechen majetek po mamince a tatínkovi. Petr se proto vydává hledat své štěstí do světa.

Prachaticko

Karneval. Ilustrační foto.Karneval se chystá ve Vimperku. Zdroj: Deník/archiv

Námořnický karneval ve Vimperku

Kdy: 5. března od 15 hodin
Kde: Městské kulturní středisko
Za kolik: 70 korun
Proč přijít: Tradiční karneval pro děti, které se chtějí svézt na vlnách dobrodružství. Bude se tančit, zpívat, soutěžit, plnit úkoly a možná se dětem podaří najít i schovaný poklad na konci naší veselé cesty! Důležité je mít karnevalový kostým.

Ples města Husinec
Kdy: 4. března od 20 hodin
Kde: Kulturní dům
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Sál roztančí skvělý Fordance orchestr z Českých Budějovic, jedenáctičlenná kapela v čele s kapelníkem Martinem Krčmářem nenechá nikoho sedět.