Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti.Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Slavnost památky zesnulých
Kdy: celý "dušičkový týden" do neděle 5. listopadu
Kde: Budějovice, různá místa
Proč přijít: Ve čtvrtek 2. listopadu od 18 h průvod světel z Piaristického náměstí, od 20 h Dvě slova jako klíč, filmové drama, Biograf Kotva. V pátek 3. listopadu od 18 h Příběhy malé Lupitiny Gonzáles, Dora Bouzková, loutkové představení v Kostele sv. Rodiny, výtvarná dílna po představení v Kostele sv. Rodiny, od 18 h Cesta za svobodným a udržitelným pohřebnictvím, přednáška Adama Vokáče, předsedy spolku Poslední stopa, v Kavárně Biografu Kotva. V sobotu 4. listopadu od 16 h Legenda o štěstí, loutkové představení, Jevgenij Ibragimov, v Kavárně Biografu Kotva. V neděli 5. listopadu od 14 h Oskar a Růžová paní, loutkové představení, Genesius, divadlo od sv. Josefa, v Kavárně Biografu Kotva, od 16 h Tonda, Sláva a kouzelné světlo, animovaný, rodinný film, v Biografu Kotva.

Vzdělání a řemeslo
Kdy: čtvrtek a pátek 2. a 3. listopadu od 9 do 17 h, v sobotu od 9 do 15 h
Kde: budějovické výstaviště
Proč přijít: Největší jihočeský veletrh středního a odborného vzdělání. Vstup zdarma. Za účasti Jihočeské univerzity, České zemědělské univerzity v Praze, Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a Univerzity obrany. Součástí výstavy jsou celostátní soutěže, pódiové prezentace.

Yogafest - rozsviťte si podzim
Kdy: sobota 4. listopadu od 9 do 18.30 h
Kde: budějovická Solnice
Proč přijít: Třetí ročník největší jógové události na jihu Čech. Pozváni jsou inspirující učitelé, kteří zatím unikají pozornosti mediálního prostoru. Těšit se můžete na Nikol Pfeifer, lékařku Míšu Šimkovou, Martinu Kratochvílovou, Evu Kozákovou, které vás provedou lekcemi jógy a přednáškami. Program a vstupenky na www.yogafest.cz.

Výstava a soutěž plastikových modelů Jihočeský kapr 2023
Kdy: sobota 4. listopadu od 9 do 14 h
Kde: Jihočeské muzeum
Proč přijít: K vidění budou letadla, vojenská technika, lodě, auta aj. v měřítku 1/100, 1/24, 1/72, 1/48, 1/32, 1/35 atd. Jedná se o ukázku polytechnické výchovy a manuální zručnosti jednotlivých modelářů a dále je to jedna z možností využití volného času jak pro děti, tak dospělé. Základní vstupné činí 70 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. V rámci zakoupení lístku na tuto akci opravňuje vstupenka i návštěvu všech expozic a výstav v muzeu.

Českokrumlovsko

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market.Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market. Tentokrát v Českém KrumlověZdroj: Adéla Štěpánková

MINT Market Český Krumlov
Kdy: Sobota 4. listopadu od 10 do 18 h a neděle 5. listopadu od 9 do 17 h
Kde: Náměstí Svornosti Český Krumlov
Proč přijít: Na náměstí Svornosti se představí tvůrci a prodejci z celé republiky. Na jednom místě tu najdete oázu s příjemnou atmosférou, designéry s jejich originálními produkty a dobroty od lokálních prodejců. Vstup je zdarma.

Halloween
Kdy: Sobota 4. listopadu od 15 do 18 hodin
Kde: Náměstí J.V. Kamarýty Velešín
Proč přijít: Bojíte se? To byste měli! V sobotu se totiž bude ve Velešíně na náměstí konat Halloween. Zapalovat se tu bude i gril, pečené špekáčky přijdou jistě k chuti.

 Prachaticko 

Lucernička pro sv. Martina. Ilustrační fotoLucernička pro sv. Martina. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Petr Šilar

Lucerničky pro sv. Martina
Kdy: Neděle 5. listopadu od 15 do 18 hodin
Kde: Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích
Proč přijít: Výtvarná dílna, kde si zájemci mohou vyrobit půvabnou lucerničku s motivem sv. Martina. Společně hotové lucerničky všichni vyzkouší při průvodu kolem náměstí. Dílna organizuje Prachatické muzeum a Muzeum české loutky a cirkusu. 

Špicberky – stále ještě arktická divočina?
Kdy: Sobota 4. listopadu od 17 hodin
Kde: Rodinný klub Tukan v Prachaticích
Proč přijít: Průřez třemi expedicemi na Špicberky z let 2005, 2012 a 2023. Jak probíhá polární expedice? Na co je potřeba se připravit a co očekávat? Opravdu se Arktida tak rychle mění? Sledujeme zánik arktické divočiny v přímém přenosu? Přijďte si poslechnout Jirku Lichtenegera a Miladu Vaňkátovou - www.jirkamili.cz.
Vstup: dobrovolný. 

Strakonicko

Lampiónový průvod. Ilustrační foto. Lampiónový průvod se chystá na Pražáku. Zdroj: DENÍK/ Drahomír Stulír

LOV – Bratři v tricku & Holektiv
Kdy: Pátek 3. listopadu od 19 h
Kde: Sokolovna Blatná, divadelní sál
Proč přijít: Mimořádný smysl pro humor, schopnost nadhledu a sebeironie. Veškerý tento potenciál se snoubí v projektu LOV, pohybujícím se na hranici mezi divadlem, novým cirkusem a tancem.

Svatomartinský lampionový průvod
Kdy: Pátek 3. listopadu od 16.30 h
Kde: Fotbalové hřiště Pražák
Proč přijít: Malí i velcí jsou zváni na lampionový původ na Pražák. Sraz je na fotbalovém hřišti odkud účastníci s lucerničkami a lampiony vyrazí na průvod obcí. A kdo ví, možná nakonec přijede i Martin na bílém koni.

Jindřichohradecko

Na tradičním výlovu prodávali i ryby na grilu.Rybí hody plánují na Dačicku.Zdroj: Michal Horák

Lampionový průvod
Kdy: V pátek 3. listopadu od 18 h
Kde: Michalplac, České Velenice
Proč přijít Na tradiční lampionový průvod zvou České Velenice. Sraz bude v pátek před prodejnou Flop. Průvodu městem a ohňové a světelné show bude předcházet vyhlášení soutěže o nejkrásnější podzimní strašidýlko. Pro zahřátí bude připraven teplý čaj a svařák. Nezapomeňte lampion, teplé oblečení a dobrou náladu.

Rybí hody
Kdy: V sobotu 4. listopadu od 10 h
Kde: Hradišťko na Dačicku
Proč přijít: Rybáři Hradišťko pořádají pod pergolou na vsi rybí hody. Ochutnat můžete rybí polévku, kapří řízek, rybí škvarky, uzeného kapra a bramborový salát.

Písecko

Na náměstí v Chomutově proběhla pravá masopustní zabijačka.Na zabijačku do Písku.Zdroj: Deník/Miroslav Rada

Putování strašidel od stavení ke stavení
Kdy: V pátek 3. listopadu od 15.45 h
Kde: Kulturní dům Písek – zahrada
Proč přijít: Pojďte se vrátit k našim kořenům, ke starým Keltům, kteří v tyto dny slavili začátek roku a zároveň konec žní a příchod zimy. Od 16. století se stalo zvykem chodit v roztrhaných cárech a pomalovaných obličejích, které představovaly duše zemřelých, od stavení ke stavení a vybírat jablka či ořechy. I vy se můžete vydat na strašidelnou pouť, při které zažijete mnohá dobrodružství. Spatříme děsivé živé obrazy, které se budou snažit ve vás vyvolat strach. Vy ale ohněm rozzáříte lucerničky a svíčky a teplem a světlem zahřejete své dušičky. Srocení strašidel a duchů na zahradě kulturního domu je v plánu v době od 15.456 d 16.45 h. Na programu budou malování na obličej, dílničky se svíčkami, soutěže a stánky s prodejem sušených květin, svíček a děsivých perníčků. Dále pak uvidíte Torru Písek s mysteriózním tanečním vystoupením. K zakousnutí budou obludně velké párky, chlebíčky a jiné pochutiny a k zahřátí ovocné i další nápoje. V 16:45 zažehnete svá světla a za zvuků bubnů od malých bubeníků z kroužku DDM poputujete ze zahrady přes park a kolem kostela až k Domu U Koulí, kde vám strážkyně domu otevře ohnivou stezku mezi světy. Poté budete pokračovat podél řeky a přes Kamenný most do tajemné jeskyně (protiatomového krytu) pod kinem, kde prověříte sílu své odvahy, neboť duchové zemřelých na vás již netrpělivě čekají. Ty potkáte i během vašeho putování v podobě „ne“živých obrazů (v podání tanečnic z T-Dance) v parku, na Floriánu, u kostela, u řeky i v tajemné jeskyni. A pokud toho nebudete mít ještě dost, můžete navštívit od 18 hodin ve velkém sále Kina Portyč kreslenou pohádku Strašidlo cantervillské a v malém sále hraný film Strašidelný dům. Masky mají vstupné za poloviční cenu, proto se nezapomeňte patřičně obléct, s sebou si vezměte děsivé lucerničky, hřbitovní svíčky a děsivou náladu. Za svá malá strašidla zodpovídají rodiče.

Jihočeská zabijačka
Kdy: O soboty 4. listopadu od 11 h do neděle 5. listopadu do 17 h
Kde: Na Ostrově v Písku
Proč přijít: Je to tady! Pravá zabijačka na Ostrově. Jitrnice, jelita, tlačenky, ovar a další speciality ochutnáte již v sobotu 4. listopadu. Hodovat se bude uvnitř redstaurace i venku. Pálenky od Žufánka, překvapení od Metelky z Vyškova a pravý rum od muJRum Písek chybět nebude. Pro stůl v restauraci je dobré udělat rezervaci! Venkovní část bude otevřena za každého počasí.

Táborsko

Setkání harmonikářů. Ilustrační snímek.V Chýnově se sejdou příznivci heligonek. Zdroj: DENÍK/ Šebek Stanislav

Muzikál Kouzelná zahrada
Kdy: V sobotu 4. listopadu od 18 h
Kde: Divadlo Oskara Nedbala, Tábor
Vstupné: 150 Kč
Proč přijít: Uvidíte veselý, hravý a zároveň dramatický pohádkový muzikál o tom jak skřítek Medumil a princezna Viky přelstili zlého čaroděje Vorchyse. V představení nechybí taneční choreografie, šermířský souboj, romantika, ani komické árie a dueta. Muzikál má za sebou již devět úspěšných repríz v Praze či např. v Hradci Králové, ve Svitavách a dalších městech, nyní se poprvé hraje v Táboře. Muzikál měl vždy úspěch jak u dospělých, tak u dětského publika. Úspěšnost tohoto hudebního vystoupení reflektuje talent mladého umělce a skladatele Stanislava Poslušného. Soubor „Divadlo pro radost“, který sdružuje většinu účinkujících umělců, předává divákům radost z hudby a silný kulturní zážitek. Jsou to především mladí talentovaní zpěváci, výjimeční studenti, či absolventi hudební školy a konzervatoře. Představení trvá 120 minut včetně 20minutové přestávky a je vhodné pro dospělé i rodiny s dětmi od 7 let.

Setkání harmonikářů a heligonkářů
Kdy: V sobotu 4. listopadu od 13 h
Kde: KD Chýnov
Vstupné: 100 KčProč přijít: Zváni jsou všichni příznivci harmonik a heligonek. V sobotu 4. listopadu od 13 h se v kulturním domě v Chýnově koná další setkání harmonikářů a heligonkářů.