DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pořádá dnes chráněná dílna Nazaret v Borovanech. Lidé se sem mohou přijít podívat od 11 do 16 h. Akce bude spojena s jarmarkem dovedností (13 – 17 h) a kulturním programem. V klášterní zahradě vystoupí například Kukačky – taneční soubor Nazaret, Bezvadydivadlo, taneční soubor Blueberry nebo kejklíř Slávek.

A V BOROVANECH ještě zůstaneme. Na místním hřišti se v sobotu odehraje první ročník mezinárodního fotbalového turnaje v malé kopané v kategorii mužů. Borovany Cup startuje v 10 h, hrát se bude asi do 16 h. V 18 h naváže na sportovní akci rockový festival, na němž vystoupí české a slovenské  kapely Hash, Libido, Narttu, Append X a Wade. Vstupné je 100 Kč,  mládež do 18 let zaplatí polovinu.

PLNÉ HVĚZD budou v sobotu kurty na plážový volejbal u českobudějovické sportovní haly. Po celý den se tady bude konat Budějcká benefice pro Centrum Bazalka 2014. Účast na plážovém volejbale na podporu centra, které pomáhá jihočeským dětem s těžkým zdravotním postižením, přislíbili například miss ČR Tereza Chlebovská, režisér a herec Jakub Kohák, fotbalisté Dynama, hokejisté NHL, KHL, HC ČEZ Motor a mnozí další. Celodenní program pro děti i dospělé vyvrcholí večerním koncertem, na kterém vystoupí zakladatelka a patronka akce Martina Pártlová, dále Sabrage, Pub Animals, Eddie Stoilow, Debbi, Marek Ztracený a další. Výtěžek akce pomůže financovat fyzioterapeutickou péči o klienty Centra Bazalka.

TÝDENNÍ OSLAVY 105 let městské hromadné dopravy 
v Českých Budějovicích vyvrcholí v sobotu od 10 do 16 h Dnem otevřených dveří v autobusovém depu v Novohradské ulici. Dopravní podnik přiblíží veřejnosti své zázemí a také zpřístupní jednotlivé typy autobusů, se kterými se běžně cestující potkávají v ulicích jihočeské metropole. První letní den si užijí především děti, pro které dopravní podnik připravuje zábavné soutěže. Oslavovat se bude ve velkém stylu a s živou hudbou.

FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB rozezní v sobotu Jílovice. Koncerty zahájí od 13 h kapela Kramolínka, poté vystoupí Jižani, dále Bräumusi a na závěr zahraje Rozmarýnka. Akce se koná na návsi.

FESŤÁK NA YUKONU, již jeho 9. ročník, odstartuje v sobotu od 18 h v prostředí bývalého lomu v chatařské oblasti Kosov u Českých Budějovic. Vystoupí Plavci, Irena Budweiserová, Taxmeni, trampská skupina Zlatý orel, Cross Country a další. Zajištěno je občerstvení i možnost parkování a stanování. Vstupné na několikahodinový koncertní večer činí 250 Kč.

V SOBOTU se mohou bavit rodiny s dětmi v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Od 10 do 16 h se o zábavu postarají Majda Reifová a Petr Vacek z Kouzelné školky, Děda Mládek Illegal Band a další. Na programu je rodinný orientační běh, projížďky na ponících, vyjížďky na člunu, koloběžky, soutěže i komentované krmení zvířat, ukázky své práce předvedou například složky integrovaného záchranného systému.

DEN OCHRANY přírody, myslivosti a rybářství si mohou užít v sobotu od 13 h v zámecké zahradě v Nových Hradech malí i velcí. Děti budou plnit úkoly, které prověří jejich znalosti přírody, myslivosti i rybářství i manuální zručnost. Mottem dne je „vyhrát musí každý", a tak nikdo nebude odcházet zklamán. Pro dospělé je připraven hod bukovým polenem. Kdo bude nejlepší, vyhraje kus divokého prasete nebo srnce. Odpoledne podkreslí hudbou dechová kapela Veselá muzika z Nových Hradů.

SLAVNOST zvonu, slunovratu a svatojánské noci si můžete vychutnat v sobotu od 18 h u zvonu v Hojné Vodě. Večerem bude k poslechu i tanci znít zpěv Zdeňka Kohouta, každý účastník může překvapit svým originálním příspěvkem do programu.

PŘÍJEMNÝ VÝLET, jehož součástí bude krátký doprovodný program a malý dárek, mohou absolvovat rodiče s dětmi v sobotu. Sraz účastníků je v 15 h na louce u Sboru Bratrské jednoty baptistů na budějovickém sídlišti Vltava.

BORŠOVŠTÍ nezapomněli na svého rodáka, italského legionáře Martina Krejčího popraveného rakouským polním soudem v italském Coneglianu v roce 1918. V neděli v 10.30 h mu v parku v Poříčí v Boršově nad Vltavou odhalí pamětní desku. Po pietním aktu si účastníci budou moci prohlédnout například historické uniformy, ochutnat válečný guláš vařený v polní kuchyni podle norem sto let starých, hrát bude živá hudba. V obecním úřadě bude k vidění výstava o italských legionářích a 1. světové válce.