Většina dětí v tu dobu ještě spí, nebo snídá a v klidu se připravuje do školy. Oni už mají v tu dobu nakročeno do tělocvičen, bazénů, na ovál, či do hal, kde dostanou pořádně do těla. Takový je každodenní život nadějných mladých sportovců. A to není všechno, po tréninku musejí samozřejmě do školy a učit se. Ani po vyučování však není čas na odpočinek, čeká je totiž další, tentokrát odpolední trénink.

Zkrátka, kdo chce patřit mezi ty nejlepší, musí být pro něj sport hlavní součástí života a k tomu patří dril a mnoho obětí, hlavně ztráty volného času.
Ti nejlepší sportovci jsou pak ale za svou dřinu odměněni. Tak tomu bylo v pondělí v sídle Jihočeského kraje. Medailisté z her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR zde byly ocenění za úspěšnou reprezentaci, když dostali například poukazy na nákup sportovních potřeb.

„V letošním roce dosáhl Jihočeský kraj zatím vůbec nejlepšího úspěchu, když skončil na šestém místě v konkurenci čtrnácti krajů včetně Prahy,“ připomněl úspěch z olympiády konané v Olomouci jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Do místa her podle jeho slov dorazilo na 330 Jihočechů, z toho 273 mladých sportovců a zbytek byli trenéři a vedoucí. Podařilo se získat přes padesát medailí, když nejúspěšnější byli plavci, kteří získali celkem 19 medailí (4 zlaté, 7 stříbrných, 8 bronzových), dále pak atleti s 12 medailemi a karatisté se sedmi cennými kovy.