V kavárně se snažili spojit svoji představu o pohodově strávených chvílích v inspirujícím prostředí s chutí italské kávy Pascucci. "Chtěli jsme sem otisknout své sny, představy, duši i srdce," říkají poeticky. "Aby v kavárně proudila pozitivní energie, aby se v ní naši hosté cítili dobře a aby měli důvod se k nám vracet," dodávají.

Matice teď oslaví sedmé narozeniny a i ten, kdo jde jen okolo, tuší, že záměr vybudovat tady "wellness pro duši" se sympatické dvojici povedl. "Ke kavárně jsme postupně přidali zahrádku, která se loni na podzim rozrostla až do dvorku ve vnitrobloku a stala se takovou místní oázou," dodává kavárnice Gábina.

Už víc než rok funguje i Labužnictví Matice - malá pekárnička a obchůdek s dobrotami. "Pečeme si svoje vlastní dorty do kavárničky a úplně neplánovaně jsme se pustili i do klasických kynutých koláčů a buchet. A těmi jsme už vyhlášení," chlubí se Gábina s tím, že pečou i spoustu bezlepkových ňamek. "Třeba taková bezlepková jablečná šarlotka je úplným hitem. Z klasických dobrot má úspěch banánový chlebík, bezlaktózový mrkváč nebo šlehačkové rohlíčky. A třeba takový makovec umíme v obou variantách," vyjmenovává kavárnice.