Sportovní areál už je téměř hotov a první návštěvníky přivítá hned po zimě. Jak Deníku řekl starosta obce Jiří Šabatka ještě je potřeba, aby vyrostl trávník a zpevnil se jím terén. Horní hřiště pak zbývá osadit basketbalovými koši a dodat do areálu lavičky. „Na jaro bude vše připraveno," přislíbil Jiří Šabatka.

Mnoha lidem z Dobré Vody, ale i Budějovic a okolních obcí, kteří sem v létě jezdili na koupání, je však líto, že o tuto možnost přišli. „Je to škoda. Ještě když to bylo rozkopané, jezdili sem lidi a ptali se, proč to nefunguje. Plovárna by byla lepší než kurty," myslí si Vendula Veselková z Dobré Vody.

Také Janě Zikmundové by se spíš líbila plovárna. „Máme malé děti, tak bychom ji teď užili. Kurty určitě nevyužijeme, ale dětské hřiště možná ano," řekla maminka dvou dětí.

Koupaliště bylo vybudováno v roce 2003 a poslední sezonu zažilo v roce 2011. V létě 2012 už bylo z provozních důvodů zavřené. Nutná rekonstrukce byla odhadnuta na 12 milionů, což byla pro Dobrovodské příliš drahá investice. Navíc obec ročně platila za provoz 50 až 60 tisíc korun. Přitom využití plovárny bylo minimální, omezovalo se totiž jen na teplé, pěkné dny v letních měsících.

Na novém sportovišti budou moci zdejší obyvatelé hrát kromě tenisu, také nohejbal, badminton, basketbal a stolní tenis.

K dispozici je i tréninková odrážecí stěna pro tenis. Sportovně založení rodiče také jistě uvítají, že přímo u sportovních hřišť je dětský herní plácek. Pro nejmenší jsou připraveny tři herní prvky a pískoviště, pro větší děti lezecká stěna.

Náklady na vybudování sportovního areálu přesáhly tři miliony korun, demolice si vyžádala přes jeden milion korun. Celou investici hradila Dobrá Voda z obecní kasy.

„Hřiště bude celodenně přístupné, dopoledne ho budou využívat i děti z mateřské školy, odpoledne sportovní kluby a obyvatelé," doplnil starosta Jiří Šabatka.