Nedaleko Višňové lze v zastrčené lokalitě u lesa a rybníčku daleko od městského ruchu najít jedinečné dřevěné stavby. Vyhlídkový posed ve stromě, nebo plovoucí srub na vodní hladině se může stát místem odpočinku i pro vás.

Jak vysvětlil provozovatel David Chalupka z Kardašovy Řečice, kde mají i penzion s wellness, dřevěné objekty pronajímá včetně rybníka a řady příslušenství. Osobně má totiž rád glamping. „Jde o spojení kempování s vybavením, propojení s přírodou a něco takového jsme chtěli dopřát i našim hostům,“ řekl úvodem.

Sauna, termální sud a nekonečný klid

Lidé v současné uspěchané době podle něj oceňují možnost opustit civilizaci, pobýt v lese, zachytat si ryby a užít si chvilky bez internetu a televize. „Mimo to si odpočinou také v sauně, či termálním sudu, z kterého lze v noci pozorovat hvězdy,“ dodal David Chalupka.

Sauna je podle něj skvělá prevence a vyhání bacily z těla. „Doporučil bych ji do každé rodiny, stačí chodit pravidelně jednou za týden a nemoci se vám vyhnou obloukem,“ konstatoval Chalupka.

Energii dodávají solární panely. „Elektrika tu není zavedená, ale čerpáme ji z přírodních zdrojů za pomoci solárních panelů umístěných na střeše,“ uvedl. Jako sociální zařízení lze využít buď chemickou toaletu nebo klasický chemický záchod v lese.

Zdroj: Youtube

Majitelé stále doplňují ryby, načiní si lze u nich také půjčit. „Většinou se chytá stylem Chyť a pusť, ale hosté si rádi kapra udělají na grilu k večeři, když na to přijde,“ dodal provozovatel jihočeského ráje.

Kromě rybaření se nabízí výlety do okolí, cyklistika, v létě a na podzim houbaření, či sběr jiných plodů. „Lze zde také pozorovat ptáky a lesní zvěř, z kulinářských zážitků je možné využít i tzv. setonův hrnec a uvařit si tímto zálesáckým způsobem nějaké dobroty,“ popsal David Chalupka.

Starý přepravní kontejner vám táborská firma předělá na luxusní bydlení. Konstrukci 2KK využívají mladí jako startovací bydlení, či chalupáři jako plně vybavený rekreační objekt.
Kontejnerové bydlení dorazilo i na jih Čech. Stačí mít pozemek a milion korun

Známá klientela i obyčejní lidé

Zájem o pobyt je podle Chalupky veliký, někteří lidé se objednávají na rok i dva dopředu. „Klientela je různorodá, jezdí k nám televizní i filmové hvězdy, známé osobnosti z různých odvětví, ale i obyčejní lidé,“ popsal s tím, že se zde konají například i rozlučky se svobodou, pánské či dámské jízdy. „Lidé si sem přijedou doslova vyčistit hlavu, a tak jim půjčujeme i pípu,“ smál se.

Ideální rodinná dovolená

Ze středních Čech si zde pětidenní volno zrovna užívali Zuzana Fišerová a Jan Mrázek s dětmi Terezkou a Kristýnou. „Jezdíme si sem odpočinout, bydlíme na vodním srubu. Letos poprvé jsme i rybařili, zatím jsme chytili a pustili jednoho kapra,“ popsal Jan Mrázek. „Udělali jsme si také výlet na Červenou Lhotu, jen je škoda, že tam není voda,“ poznamenala Zuzana Fišerová.

Děti nadchnul koupací sud i plovoucí dům. „Venku je zima a my se koupali v teplém sudu, to by nás ani nenapadlo, že to jde,“ prozradila Terezka. „Taky si tu hrajeme u vody a v lese, baví nás hřiště s houpačkou. Snídáme na terase a koukáme na východ slunce, to se mi moc líbí,“ dodala Kristýna.

Soběstačný dům je parádní vizí do budoucna
Unikát v lesích u Krumlova. S tímto domem se můžete cenám energií smát

Sauna také potěšila. „Vyzkoušeli jsme i saunování, holky moc bavilo lití vody přes kameny,“ přiblížila Zuzana, podle které jde opravdu o ideální a velmi romantickou dovolenou. „Jsme tu sami, nikdo nás neruší, přítel je introvert a užívá si to, že nás má jen pro sebe,“ popsala s tím, že se zde nebojí chodit ani v rouše Adamově. „Nikdo tu není, a tak večer neřešíme, a jdeme si vykoupat nazí, pozorovali jsme z termálního sudu i úplněk a bylo to nádherné,“ upozornila na další skvělou výhodu soukromí.

„Není tady ani signál, takže jsme neřešili ani práci, ani školu,“ uzavřela Zuzana Fišerová s nadsázkou.