Kapela KRB z centra Arpida pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením nazpívala spolu s Tomášem Klusem píseň.

Jedná se o jeho známý hit Marie, který si podle mluvčího centra Ondřeje Hellebranta Arpida vybrala sama. „Myslím, že rezonuje svou náladou s entuziazmem všech zúčastněných..,“ uvažuje zpětně Tomáš Klus.

Ten se spoluprací souhlasil, protože má prý Arpidu rád. „Natáčení bylo nesmírně uvolněné, zábavné a v neposlední řadě inspirující,“ vzpomíná na dvoudenní nahrávání. „Kéž do nejširší společnosti prosákne co nejvíc srdečnosti, vzájemného respektu a ohleduplnosti, které má tahle parta na rozdávání,“ přeje si zpěvák.

Kapela KRB je složena ze 17 klientů centra s tělesným a kombinovaným postižením a třech pedagogů, z nichž někteří hrají na hudební nástroje. Společné tvoření si užila i Alenka Anderlová ze 6. třídy ZŠ při centru Arpida. „Nejvíc se mi líbilo nahrávání ve studiu Českého rozhlasu, točení jednotlivých nástrojů, hlasů a zvuků,“ líčí holčička.

„Klienti píseň zpívají již od dob svého vzniku,“ říká Ondřej Hellebrant. Zpěvák se prý musel lehce přizpůsobit, hlavně tempem písně. „Naši klienti zkrátka strašně ženou dopředu,“ tvrdí mluvčí.

Nahrávání se uskutečnilo po etapách, jednotlivé nástroje a hlasy se nahrávaly zvlášť. Poté kapela KRB vyrazila se zpěvákem do centra na procházku, z níž vzešel videoklip.

Výsledek si můžete pustit na kanále youtube.com:

Zdroj: Youtube

Tomáš Klus, který nedávno vstoupil i na českobudějovickém festivalu Múzy na vodě, se do jihočeské metropole vrací rád. Město si oblíbil. „Jednak proto, jak krásné je svou atmosférou a hlavně tím, jací jsou tam lidi,“ vysvětluje a dodává: „Mám za sebou pár velmi přátelských debat v tamních lokálech a vážím si otevřenosti, která je Budějovickým vlastní.“

Nejedná se o první spolupráci kapely KRB s hvězdami hudebního nebe. Arpida sama podle mluvčího Ondřeje Hellebranta umělce oslovuje. První z nich byla skupina Vypsaná Fixa, následovala spolupráce se zpěvákem Pekařem. „Snažíme se ukázat, že klienti hrají na různé hudební nástroje a že hudba je také druh terapie,“ vysvětluje Ondřej Hellebrant.