Příchozí si užili dechovku Kameňáci, koncert The Greens nebo soutěž Boršovský jedlík. Děti se zabavily při divadelním představením, na lezecké stěně nebo prací s malým bagrem. Honza Krob z Fine Food Academy zájemcům připravil toskánskou rajčatovou polévku, špagety s boloňským ragú sypané parmezánem s čerstvou bazalkou nebo široké nudle s omáčkou z černých hřibů a lišek s citronovým tymiánem.

Lákadlem byly i plavby po Vltavě, o něž se postaral i boršovský starosta Jan Zeman. „Zájem je dost velký, už mám za sebou čtyři jízdy. Moc jsem se na to těšil,“ hlásil v sobotu po 15. hodině. V roli kormidelníka zvládl při cestě k železničnímu mostu a zpět i výklad o vorařích.

Odpolední návštěvnost trochu snižovala tropická teplota, o večerní účast na koncertech Abba Stars nebo Hebend ale starosta obavu neměl. „Tisíc lidí jistě přijde,“ odhadl.

Košíky z papírového pedigu na trhu nabízela Miluše Heralová z Českých Budějovic. „Je to tu perfektní. Vedru jsem čelila v řece, kde jsem si zchladila nohy. Slavnosti jsou dobře organizované, je tu všeho dost,“ zhodnotila.