Poliklinika Jih:„Nemocní, nachlazení, či ti co trápí kolika – postará se o vás jižní poliklinika."

Vltava Střed:„Čelem vzad a čelem vpřed – ideálně asi uprostřed."

U Výměníku:„Poskočit si můžem v triku nebo jenom v nátělníku."

Václava Talicha:„Pro někoho cesta končí, jenom žádný sentiment.
K rozlučce Vám může zahrát Talich, slavný dirigent."

Verše jsou  přidány k automatickému hlášení příští zastávky. Celkem bylo vybráno 63 názvů zastávek jak v centru města, tak v okrajových oblastech. Autory veršů jsou zájemci z řad široké veřejnosti i profesionální básníci jako napříkald budějovická autorka Kateřina Bolechová nebo studentka Petra Kamlachová. „Využili jsme nejen to, co nám poslali sami lidé. Na některé zastávky jsme použili i veršeznámých českých klasiků." říká Eliška Štěpánová, jedna z organizátorek akce.

„Myšlenka tohoto živého literárního festivalu nás zaujala," říká místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš. „Zařazení veršů k hlášením zastávek považujeme nejen za zajímavou formu podpory akce ale také za zpestření pro naše cestující. Budeme rádi za jakékoli jejich reakce na tento nápad, ať už pozitivní či negativní."

Reakce cestujících MHD jsou zatím především pozitivní. „Lidé se nám ozývají, že se jim to moc líbí. Bohužel si ale také stěžují na to, že jsou verše občas  špatně slyšet," vypráví Eliška Štěpánová.

Festival, který má za cíl podpořit literaturu, je velmi úspěšný. Doprovazí  jej různé akce a výstavy jako například právě veršované zastávky v MHD. „Určitě bychom tohle zpestření rádi zopakovali i příští rok," doplňuje na závěr Eliška Štěpánová.