V rámci českobudějovické diecéze bude vybírat na charitu na 1600 skupinek koledníků. Před rudolfovským kostelem jsme v sobotu zastihli Milana Třebína, Jakuba Jedličku a Jiřího Pacha. „Chodím koledovat od šesti let, letos po jedenácté,“ zmínil Milan Třebín a dodal, jejich rajónem bude Hlincová Hora. „Lidé o sbírce ví, dávají poměrně dost,“ připojil Milan Třebín s tím, že příspěvek bývá sto, dvě stě a více korun. Jakub Jedlička se letos vydal se sbírkou prvně, Jiří Pach byl i vloni a akce se mu líbila. V Rudolfově a okolí podpoří výtěžek koledy mládežnické akce rudolfovské farnosti, borovanský Nazaret, Českou maltézskou pomoc a misie v Africe.

V Hosíně například v sobotu vytvořili jinou skupinku Nina Řičánková, Kryštof Skalický a Ondřej Štětka. „Chodím už odmala, několik let,“ zmínila nejzkušenější kolednice Nina Řičánková. Včera se koledovalo třeba i v Horní Stropnici.

Tříkrálová koleda pokračuje v regionu i v pondělí. Jen v Českých Budějovicích a okolí se letos vydá do akce 68 skupinek mladých Kašparů, Melicharů a Baltazarů s dospělým doprovodem. V celé diecézi, která sahá od Šumavy až po Pelhřimovsko, bude skupinek asi 1600. V krajském městě a okolí se letos koleduje například v Nemanicích, Rožnově, Borku nebo Roudném. Tři králové s kasičkou ale obcházejí i Trhové Sviny nebo Třebotovice.