To by však nebylo nic zvláštního, avšak desku pojmenovaly Tři sestry po vísce na Zlivsku.


„Jednou jsme projížděli naším transitem vesnicí Mydlovary, která leží poblíž Českých Budějovic, a někdo začal zpívat: Mydlovaryy, Mydlovaryy, dobré mýdloo dávátéé. Píseň pak zdomácněla a v kapele se ihned stala občasným třetím přídavkem na koncertech,“ vysvětlil frontman Tří sester Lou Fanánek.
„Časem k této prvotní mydlovarské písni přibyly další, jako třeba Vysoký Japonec. Tyto mydlovarské songy tvoří na desce předěly mězi písněmi a jsou pro nás důležité. Dokud vznikají takovéto věci, Sestry jsou naprosto v pohodě,“ doplnil Fanánek s tím, že píseň s názvem Mydlovar nepojednává o obci jako takové, ale spíše o výhodách, které přináší vlastnictví mydlovaru.


Starostu obce však „pocta“ kapely příliš nevzrušuje.


„Bereme to normálně, ani nevíme, jak se nás to v textech písní dotýká. Jestli nás to uráží či nikoliv,“ pokrčil včera rameny první muž obce Petr Ciglbauer. „Dnes máme uměleckou svobodu, takže to takto bereme a příliš to neřešíme.“


Křest nové desky Mydlovary se bude konat 11. listopadu přímo v místním hostinci. Hospodu nazývá kapela přímo jako Mydlovar aréna.
„Určité obavy z koncertu trochu máme, přece jenom s pořádáním těchto akcí nemáme žádné zkušenosti,“ uzavřel Ciglbauer.