Nové vozy značky Škoda TR 25 Iveco Citels mají větší kapacitu, nižší hlučnost a umožňují rychlejší nástup i výstup cestujících. Vozidla, která stála více než šedesát šest milionů korun, jsou velmi dobře přístupná, protože jsou vybavena nájezdovou rampou, což ocení zvláště osoby se sníženou hybností. Nechybí ani prostor vyhrazený pro vozíčkáře a místo pro slepeckého psa. Vnitřní architektura vozu byla koncipována tak, aby cestujícím umožnila naprostou volnost pohybu, čímž prispělo i odstranění vnitřních schodů a vyvýšení.


„Nákup pěti nízkopodlažních kloubových trolejbusů je další velkou investicí do modernizace vozového parku, která přispěje k lepší úrovni městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Jejich uvedením do provozu dojde také k úspoře nákladů na opravy,“ řekl ředitel DP Lubomír Půlpán.
V letošním roce se jedná o první velkou dodávku nových vozidel pro městskou hromadnou dopravu, rozsáhlá vlna modernizace vozového parku DP byla ale zahájena již v roce 2005. Za tuto dobu bylo zakoupeno jedenáct nízkopodlažních bezbariérových autobusů Irisbus Citels a osm nízkopodlažních bezbariérových trolejbusů Škoda 25 Tr Irisbus Citels.


Celkové investice tak dosáhly částky přes dvěstě dva miliony korun. Část z této částky ve výši padesát jeden milion korun byla financována na základě společného programu Statutárního města České Budějovice a DP ze strukturálních fondů Evropské unie.