„Kdo má pravidelný pohyb, nebývá nemocný. A turistika je snadno dostupnou aktivitou,“ vysvětluje důvody pro pěstování turistiky místopředseda Klubu českých turistů (KČT) Jihočeského kraje Jiří Fink. Motivačních faktorů, které mají přimět lidi, aby neseděli doma, připravil KČT spolu s partnery na letošní rok hned několik.


S jedním z nich se mají možnost setkat účastníci dnešního Pohádkového lesa v Rudolfově. Pod názvem Coca–Cola Srdce v pohybu se skrývá společný projekt KČT a společnosti Coca–Cola. Zaměřuje se na podporu aktivního a vyváženého životního stylu, především na nejpřirozenější pohyb člověka - chůzi. Spolupráce Coca–Coly na uspořádání dnešní akce pro nejmenší turisty je tedy nasnadě.


Ochrannou ruku nad turisty drží také Odborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. V rámci takzvaného Klubu zdraví OZP podporuje ty, kteří pohybovými aktivitami pečují o své zdraví. Ti pak mohou využívat řady výhod a slev.


Další akcí, do které se díky podpoře partnerů KČT mohou zapojit jak skalní turisté, tak úplní nováčci, je Dvoustovka. Za účast na vybraných pochodech KČT získávají turisté podle počtu absolvovaných akcí upomínkové odznaky.
Informace o všech projektech najdete na www.kct.cz