"Když jsem procházel, co tam mám, našel jsem Draka, byla to přesně ta etiketa, kterou ukazovali v médiích. Láhev byla načatá, už jsme to pili, ale kolek měla," popisuje zvé zjištění sběratel rumů, jichž má doma víc než padesát druhů."Nechtěl jsem nic riskovat a nakonec jsem to radši vylil," dodává čtyřicátník. 

Podobně váhá po ukončení prohibice mnoho lidí z Českobudějovicka. Nespotřebovaný starý alkohol a otevřené lahve, které nemají doložený původ a nejsou otestovány na nezávadnost, by se měly totiž podle nařízení ministra zdravotnictví Leoše Hegera zlikvidovat. Desítky občanů se proto v těchto dnech obracejí na magistrát města a ptají se, jak a kde se mají alkoholu nejasného původu zbavit. A odpověď? Sběrné dvory. „Pracovníci sběrných dvorů odevzdaný alkohol přelijí do speciálně připravených a označených nádob. Následně .A.S.A. zajistí ekologickou likvidaci dle zákona o odpadech," vysvětluje náměstek primátora Petr Podhola, co se s destiláty pak bude dít.

Načaté lahve s nevyhovujícím tvrdým alkoholem odváželi k likvidaci také provozovatelé Café baru Slavie. Devítidenní prohibice je připravila o třicet pět až čtyřicet tisíc korun. "Měli jsme tu několik soukromých večírků a koncertů a na tržbách to bylo opravdu znát," řekl provozovatel Café baru David Matějíček. Podle něj lidé obecně pili méně a spotřeba piva, vína a alkoholu do 20 % výrazně nestoupla.

Situace se v posledních dnech vrátila do starých kolejí, zůstávají však problémy s nákupem alkoholu. „Prodáváme pouze koncovým zákazníkům,"sdělil ředitel českobudějovického supermarketu Terno Miroslav Konfršt s tím, že  pro  prodej alkoholu restauratérům ještě nemají potřebná potvrzení.
Ve velkoobchodu Makro majitelé hospod pochodí, musejí ale počítat se zdržením. „Je to administrativně velmi náročné. Za pokladnami jsme zřídili speciální pult, kde  pracovníci vyplní a vytisknou rodné listy jednotlivým zakoupeným lahvím," sdělila mluvčí Makra Romana Nýdrle.