Zkratka TFA pochází z anglické zkratky, jež vyjadřuje náročnost soutěže. Doslovný překlad zní − nejtvrdší hasič přežívá. Čtyřboj sestává ze čtyř za sebou navazujících disciplín provedených v plné výstroji.

Od ranní deváté hodiny byla téměř hodinová možnost se do soutěže zapsat. Tuto možnost využilo celkem 27 závodníků, přičemž z řad žen se jich zapsalo pouhých 3, zbylých 24 soutěžících činili muži, mezi kterými byli i zástupci ze sousedního Rakouska. Během slavnostního nástupu účastníků soutěže promluvila i Jaroslava Boukalová, starostka OSH Strakonice: „Dnešní doba je nepříjemná a zvláštní pro všechny a o to víc, je důležitější, že jste právě teď tady, na tomto místě. Já si myslím, že ten pomyslný startovní výstřel zazněl,“ dodala. Po slavnostním nástupu si všichni soutěžící prošli trať, kde byli důkladně obeznámeni s průběhem závodu. Krátce po 10:30 vyrazily na start ženy. Po nich následovali se svými sportovními výkony muži.

Marek Ztracený s kapelou hrál v Českém Krumlově.
Marek Ztracený si s rozmanitým Tour de Léto podmanil Český Krumlov

Sportovní výkony soutěžícím komplikovalo horké letní počasí. Nebylo proto ničím výjimečným spatřit hasiče směřující k nedalekému Lipenskému jezeru, kteří se po neuvěřitelných sportovních výkonech šli osvěžit. Stejně jako loni, vyhrál s časem 3:25,55 jako nejrychlejší závodník, Jiří Melecký, člen SDH Drunče z Jindřichohradecka. V kategorii žen zvítězila na domácí půdě Jana Reifová z SDH Frymburk s časem 5:02,58. Po předání trofejí a diplomů si mohli diváci vyzkoušet jednotlivé disciplíny na vlastí kůži, čehož využili zejména děti. Na závěr promluvil i Michal Chovančík, jediný závodník, kterému bylo umožněno se závodu zúčastnit jako soukromá osoba: „Jsem jenom hospodskej, kterej nosí pivo, klobouk tady dolů před váma všema, doufám, že se tady sejdeme i příští rok a chtěl bych poděkovat SDH Frymburk, za to, že mi umožnili běžet. Díky všem, že jste se zúčastnili,“ dodal na závěr. Jednalo se o Chovančíkovu vůbec první TFA soutěž v životě a dosáhl obdivuhodného času 6:42,96.