Máte doma v koutě zapomenutého plyšáka nebo pod válendou opuštěnou panenku, se kterou si již vaše děti nehrají?
Potom můžete udělat dobrý skutek a přinést je do jednoho z několika zařízení, kde se tento týden koná akce nazvaná Týden hraček.

„Známe tady v Týně nad Vltavou mnoho rodin, které nemají peníze, neslaví proto ani Vánoce a dětem nedávají dárky,“ říká organizátorka akce Eva Dvořáková, předsedkyně občanského sdružení Rybka a ředitelka Azylového domu pro rodiny s dětmi Rybka v Husinci.
„Rádi bychom těmto rodinám pomohli, a proto jsme letos poprvé vyhlásili akci Týden hraček, kterou s nadšením zaštítil i hejtman Jiří Zimola. Lidé mohou přinášet například plyšáky, autíčka, panenky, různé hry nebo knížky. My všechny darované věci v dobrém stavu pak zabalíme a předáme rodinám, kde by jinak dárky pod stromečkem chyběly.“

V Českých Budějovicích mohou dárci nosit hračky do církevní mateřské školky sv. Josefa Na Sadech, v Týně nad Vltavou do tzv. Šatníku naproti sokolovně a do azylového domu Rybka v Husinci.

Akce se sice nazývá Týden hraček, ale dárci, kteří se rozhodnou s hračkami přijít i v dalších dnech, samozřejmě mohou. „Budeme hračky postupně shromažďovat až do konce listopadu,“ konejší Eva Dvořáková zájemce, kteří se rychle nemohou rozhodnout, který jeřáb nebo pejska pošlou do světa.