Veřejné projednání rozpracované územní studie lokality bývalých Žižkových kasáren se koná ve středu od 15 h v Městské knihovně v Písku. „Účastníkům bude projektanty z ateliéru FACT představen první koncept studie k připomínkování a dozvědí se, jaké další kroky při tvorbě studie budou následovat,“ uvedla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Ve čtvrtek se v třeboňském Divadle J. K. Tyla od 19 hodin uskuteční první koncert Třeboňských nocturen v letošním roce. Pod názvem „Večerní setkání“ vystoupí Martina Kociánová, Jaroslav Dušek a Ondřej Smeykal s nástrojem didgeridoo. Vstupenky od 300 korun jsou k dostání na webu www.itrebon.cz.

Cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura se tentokrát vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, ale většina cestovatelů o ní nemluví. Projel stopem Evropu. O zážitcích ze svých cest bude ve čtvrtek vyprávět v Městském kulturním středisku ve Vimperku, a to od 17 a 19.30 h.

Podmalby na skle vás naučí výtvarnice Regionálního muzea v Českém Krumlově v pátek v dětském oddělení Městské knihovny v Horní ulici č. 155. Začíná se v 16.30 h. Materiál bude na místě. Můžete si i s dětmi vytvořit vlastní obrázek.

Českokrumlovské gymnázium (osmileté, šestileté i čtyřleté) zve na přijímací zkoušky nanečisto. Konají se v sobotu v 8.30 h. Děti můžete přihlásit e-mailem na buzkova@gymck.cz nebo na telefonu 380 711 171. Prvního února následuje rozbor testů, odpovědi na otázky, konzultace problematických úkolů a návod na zlepšování úspěšnosti v testech.

Do Českých Budějovice přijede profesionální baletní soubor z Petrohradu, který přiveze klasický ruský balet. Soubor St. Petersburg Festival Ballet v sobotu v DK Metropol zatančí Labutí jezero P. I. Čajkovského. Poznáte klasický ruský balet tančící ideální technikou a v nádherných kostýmech a odnesete si jedinečný zážitek. Vybírat můžete z představení od 11 či od 19 hodin.