"Nesouhlasíme s tím, nebyli respektování voliči," vysvětluje iniciátorka akce Jana Dušková a dodává: "Úředně to bylo správně, ale mám se to nelíbí." Doufá ve zvrácení povolebního vyjednávání.

Budoucí starosta Tomáš Tvrdík si je jistý, že protest nepomůže. "Nevím, jak u ostatních koaličních partnerů, ale postoj ODS to nezmění," uvedl. Připustil ale, že koaliční smlouva se uzavírá až 30. října, do té doby je možné jednat. "ProTejn s námi ale nejedná, to se musí," řekl.

Lídr uskupení Ondřej Bouška s tím nesouhlasí. Po incidentu ale teď už nikoho znovu oslovovat nehodlá. "Už není s kým jednat, to bychom shodili sami sebe," myslí si.

Večerního svíčkového pochodu proti rozdělení sil v týnské koalici se zúčastnila téměř stovka lidí. „Nelíbí se nám, že ostatní strany obešly vítězné strany ProTejn a KDU-ČSL,“ zopakovala na vltavotýnském náměstí Jana Dušková, která byla s účastí spokojena. "Nejprve jsem čekala méně lidí," svěřila se.

Před pochodem mohli zájemci podepsat bílou plachtu, kterou pořadatelé posléze vyvěsili před budovou radnice.

S projevem vystoupil taktéž Ondřej Bouška. V proslovu shrnul dosavadní průběh vyjednávání s ostatními stranami a sdělil účastníkům akce další postup strany, pravděpodobnou účast v opozici. "Radši budeme pružná opozice než se drát o křesla," řekl po skončení akce. Potěšilo ho, že lidem není situace v Týně jedno, a zdůraznil, že ProTejn nikoho k této aktivitě nevyzval. "Beru to jako demokratický projev. Mám radost, že lidi přišli i po volbách, měl jsem obavu, aby nebyli zklamaní," uvedl. "Jsme si ale vědomi, že v případě nezdaru této koalice bychom měli myslet na to, že budeme potřebovat nějaké partnery," naznačil budoucnost.

Po projevu zazpívali účastníci píseň Jaroslava Hutky Náměšť a poté se vydali na okružní pochod přes nový a starý most. Akci zakončili zpěvem písně Ach synku, synku. „Volili jsme ProTejn, KDU a Piráty. Ty poslední už příště volit nebudeme, po tom, co udělali,“ svěřili se účastníci akce Jan a Lucie.

Protestem ale aktivita proti koalici nekončí. "Hodláme se v hojném počtu sejít na zastupitelstvu, které se koná 1. listopadu v Sokolovně, a vyjádřit nesouhlas," řekla Jana Dušková.