Na části veřejného parkoviště se proto nyní chystá geologický průzkum. Až 15 metrů hluboké vrty jsou nezbytné pro ověření skutečného stavu podloží před plánovaným zahájením výstavby parkovacího domu. Zajištění prostoru parkoviště pro vrtnou soupravu tak ve dnech 12. a 13. září částečně omezí jeho kapacitu.

V případě nepříznivého počasí se termín přesune na 26. až 27. září. V uvedené dny mohou řidiči alternativně využívat blízké parkoviště na Dlouhé louce naproti areálu Výstaviště, které bývá méně vytížené a je rovněž v pohodlné docházkové vzdálenosti od centra.

V českobudějovické MŠ K. Štěcha se rekonstrukce týká i střechy, bude zelená.
O prázdninách ve školách přibyly výtah nebo květiny na zelenou střechu

„Na výstavbu parkovacího domu máme již zpracovanou projektovou dokumentaci. V současnosti probíhá inženýrská činnost směřující k podání žádosti o společné územní a stavební povolení. Samotná realizace domu bude zahájena hned po získání pravomocného povolení, což by mělo být ještě do konce tohoto roku. Termín dokončení parkovacího domu, který uživatelům nabídne 495 parkovacích míst se pak předpokládá v průběhu roku 2023,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.