Jedním z míst, kde jsou v krajském městě největší problémy s dopravou, je okolí polikliniky Jih. „Parkování v této lokalitě je doslova zoufalost. Přes den zde auta stávají na trávě, v zákazech stání a podobně,“ popisuje Martin Klíma, který žije za poliklinikou v Mánesově ulici.

K částečnému vyřešení situace by podle něj mohlo napomoci například to, kdyby magistrát nechal odstranit značku Zákaz stání u jedné nevyužívané plochy, kam by se mohlo vejít až deset automobilů. „Pro mou rodinu je tato situace opravdu zoufalá. Má těhotná manželka denně krouží kolem a hledá místo klidně dvacet minut a pak jde ještě dalších deset než dojde domů. Na rukou přitom nosí našeho ročního syna,“ doplňuje Martin Klíma.

Žádné konkrétní řešení, které by tuto situaci řešilo, magistrát v současné době nemá. „Rada města se bude v červnu zabývat materiálem, který se týká parkování u polikliniky Jih,“ naznačuje náměstek primátora František Jelen. Pokud radní tento materiál schválí, budou mít řidiči podle Jelena možnost parkovat zde o víkendu zdarma i na parkovištích s parkovacími hodinami. Dalším problémem, na který místní obyvatelé upozorňují je i to, že v tomto místě s velkým pohybem lidí dosud není radar na měření rychlosti a četnosti projíždějících vozidel.

„Známý mi nedávno zapůjčil radar a jednomu vozidlu jsem zde naměřil rychlost 130 kilometrů za hodinu,“ varuje další z místních obyvatel Otto Jakubec. Tato komunikace je podle něj „závodní dráhou“ zejména ve večerních hodinách nebo o víkendech. Podle náměstka primátora Františka Jelena sem však magistrát v dohledné době radar dát neplánuje. Problémem je i to, že jsou ulice kolem polikliniky jednosměrné. Vzhledem k omezenému prostoru magistrát neplánuje, že by zde rozšiřoval stávající počet parkovacích míst.