Od Ohrazeníčka až do Ledenic už se v polích vedle silnice začíná rýsovat nová cyklostezka. Podle starosty městysu Ledenice Jiřího Benedy bude sloužit pěším i cyklistům.

Zajistí třeba dětem bezpečnější putování z vesnic na trase do školy v městysu. Stane se ale i vítaným příspěvkem pro všechny, kteří hledají cestu z Českých Budějovic na Třeboňsko a chtějí se přitom vyhnout rušnějším komunikacím. „Od Ohrazeníčka už dnes vede vedlejší silnice do Zborova,“ říká Jiří Beneda a připojuje, že přes Staré Hodějovice už se pak dá jet po místních silnicích směrem na České Budějovice. A na druhou stranu lze z Ledenic „zadem“ dojet i na Třeboň.

„Otcem“ cyklostezky je ledenický zastupitel Josef Hronek. První plány se objevily téměř před dvaceti lety. Původně měla vést trasa na sever od silnice na České Budějovice, kvůli problémům se získáním pozemků ale nakonec povede jižně od spojnice z Ledenic do jihočeské metropole. Většina potřebných pozemků byla získána směnou, část byla vykoupena.

Vydat se po rušné silnici mezi automobily je pro pěší i cyklisty dnes hodně nepříjemné, ne-li téměř rizikové. Takže se dá očekávat, že nová komunikace si najde řadu uživatelů. Akce za 11 milionů korun bez DPH má slíbenou evropskou dotaci z programu IROP. Stezka má být dokončena v říjnu. Současné deště nejsou podle starosty Ledenic nic příjemného, ale akce by podle něj měla být dokončena v termínu.