Přibližně před rokem představitelé zdravotnické záchranné služby oslovili vedení magistrátu krajského města, zdali by nebylo možné najít vhodné prostory pro nové výjezdové místo v oblasti s nejhustším osídlením, tedy na sídlišti Máj, Vltava, Šumava. Cílem bylo zkrácení dojezdových časů.

Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marka Slabého je výjezdová stanice v místě v Bezdrevské ulici na pomezí tří největších budějovických sídlišť, a tak je toto místo ideální. „Historicky máme centrum záchranné služby v ulici Boženy Němcové, další základna je umístěna na Pražské směrem na Tábor a poslední základna sídlí na letišti v Plané spolu se základnou pro leteckou záchrannou službu,“ vyjmenoval ředitel záchranky s tím, že čtyři výjezdové stanice jsou pro město komfortní.

„Mohli bychom mít základnu jednu, ale snažíme se dostat k obyvatelům co nejrychlejším způsobem,“ uvedl Marek Slabý.

V nové základně v Bezdrevské ulici bude fungovat jedna posádka a jedno vozidlo.

Podle hejtmanky Ivany Stráské se v rámci jižních Čech plánuje další výstavba základny u Veselí nad Lužnicí. Kraj jich nyní provozuje dvaatřicet. Rekonstrukci zajistila správa domů od ledna do dubna. Podle primátora Jiřího Svobody vyšla na 2,6 milionu korun.