Když míří Tomáš Konrád každý všední den do Budějovic autem za prací, spoléhá na to, že vůz zdarma zaparkuje na parkovišti u sportovní haly. To je vzdáleno asi deset minut chůze od náměstí Přemysla Otakara II. „Jenže najít tady místo je čím dál těžší. Když přijedu před sedmou, tak to ještě jde. Později už se ale nechytám, nebo riskuju, že mi auto někdo odře,“ popsal potíže s parkováním u sportovky Tomáš Konrád.

Počet míst k parkování ve zmíněné lokalitě by se měl už brzy znásobit.

O parkovacím domě u sportovní haly tehdejší vedení radnice mluvilo už před čtyřmi lety. Podle tehdejšího záměru měl dům vyrůst do pěti let a jeho součástí měla být parkovací věž pro jízdní kola.

Radní na svém nedávném zasedání doporučili zastupitelům, aby schválili změnu územního plánu číslo 87. Ta umožní postavit u sportovní haly parkovací dům s až 760 místy pro auta.

Náměstek primátora Petr Holický vysvětlil, že pokud zastupitelé příští týden změnu územního plánu schválí, může město vypsat veřejnou zakázku na projekt a výstavbu. Budějovičtí uvažují o využití metody zvané Design & Build, kdy odpovědnost za projektovou dokumentaci má vybraný zhotovitel. Petr Holický doplnil, že jasno zatím není o architektonických požadavcích nebo etapách, v nichž by stavba vznikala. Jisté ale je, že objekt nezačne růst dříve než příští rok. A že stání v něm nejspíš nebude bezplatné.