Nové grilovací místo na levém břehu Vltavy v Českých Budějovicích bude pro veřejnost zprovozněno 12. října 2022. Naproti letní plovárně se už dříve jídlo na grilu připravovalo, ale zázemí nebylo zvlášť lákavé, což se teď mění. Veřejné grilovací místo už delší dobu slouží v jihočeské metropoli například u řeky naproti Voříškovu dvoru na začátku cyklostezky na Hlubokou nad Vltavou mezi lávkou pro cyklisty a mostem přes Vltavu.

Grilovací zónu naproti plovárně vybavil a daroval městu Pivovar Velkopopovický Kozel. "Materiálově je použit litý beton, sezení je řešeno dřevěnými podsedáky. Na první pohled zaujme velký litinový rošt umístěný na středu grilovacího stolu. Součástí jsou i přilehlé odpadkové koše," popsal vybavení místa Petr Ferebauer, vedoucí oddělení komunikace budějovického magistrátu. Samotný provoz bude respektovat řád veřejného grilovacího místa s povolením rozdělávat oheň. Uživatelé si veškeré potřebně náčiní a palivo sami přinesou a po ukončení grilování po sobě vše řádně uklidí.

Oficiální premiéra grilovacího místa za účasti zástupců města a pivovaru bude ve středu 12. října od 16 hodin. Pro příchozí bude zdarma připraveno 300 porcí jídla, pivo i živá hudba.

Pro děti hřiště

Volnému času slouží nově v Českých Budějovicích také hřiště v lokalitě U Špačků poblíž řeky Malše. Kolotoč, houpačky, věže s visutým mostkem, speciální herní panel, trampolína i pískoviště jsou k dispozici dětem v lokalitě U Špačků. „Zhotovitelem byla firma, která je svého druhu v České republice jediná tím, že pro výrobu herních prvků používá oceánský a textilní odpad i recyklované plasty. Díky opětovnému použití těchto materiálů dochází k podpoře udržitelnosti a šetrnému přístupu k životnímu prostředí. Herní plácek tak má i edukativní dopad na veřejnost, protože přímo na hřišti jsou zveřejněny informace o možnostech využití recyklovaných plastů,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.