K oslavám měl v tomto týdnu úplně jiné důvody. Úspěšně složil státní zkoušku, absolvoval Fakultu rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

Novopečený bakalář vyrazil, jak jinak, na ryby. „Abych řekl pravdu, ani jsem nevěděl, že Světový den rybářství existuje. Teď bude ve středu? Řeknu manželce, musíme ho oslavit na rybách a pořádně ho zapít,“ usmívá se rybář, který k vodě vyráží už od čtyř let. „Začínal jsem s dědou na Klíčavské přehradě v Lánské oboře,“ vzpomíná.

Ačkoliv miloval fantasy, oblíbil si v poslední době Hradečák Martin Stručovský žánr americké detektivky. Jednu také napsal. Krimi román Bez duše mu vydalo nakladatelství Motto.
EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Kriminální román napsal pro babičku

Pokud si může vybrat, tak nejraději loví dravce. „Zejména štiky. Lákají mě veliká jezera. Ženevské a u nás Lipno.“

Světový den rybářství:
Hlavním důvodem je podpora udržitelného rozvoje rybolovu. Ve světě si tento den připomínají svazy rybářů a nejrůznější rybářská sdružení od roku 1985, od roku 2001 pod záštitou OSN. Dnes se koná akce s názvem Pojďte na ryby s ČRS aneb Oslavme světový den rybářství. Uskuteční se od 8:30 do 13:00 na 2 místech v Jihočeském kraji. České Budějovice – Výstaviště v okolí rybníčku u rybářské bašty + Písek – městský ostrov

Profesionálně hrával volejbal. Z české extraligy vyrazil právě do Ženevy, kde si zahrál i v evropských pohárech. „Po návratu ze Švýcarska do České republiky jsem se začal více věnovat moderní kaprařině,“ říká.

Bakalářské studium Jihočeské univerzity mu přineslo nové zkušenosti. „Škola mi dala větší vědomostní rozhled a pohled na problematiku rybářství a ochranu vod.“ Změnil se po absolvování odborné fakulty také jako rybář? „To bych neřekl. Co se rybaření týče, tak na mě studium nemělo výrazný vliv. Kromě toho, že teď, po úspěšném absolvování, mám víc času na ryby.“

Petr Kovář poznal mnoho rybářských revírů. Kam řadí ten jihočeský? „Nevidím žádný velký rozdíl,“ říká. Ve středních Čechách se zaměřuje na řeky. „Na Berounku a Labe.“ Na jihu vyhledává spíš přehradní nádrže.

Jeho manželka hraje volejbal za Olomouc a působí v roli manažerky české reprezentace. Co spolu řeší u vody? „Nic. U vody musí být ticho. Tam ani ona nesmí mluvit.“

První vysvědčení v Českých Budějovicích rozdali studentům Gymnázia Česká.
Pro stovky školáků prázdniny již začaly