„Dostal jsem skleněnou plaketku, diplom, čokoládu a voucher za to, že jsem se ve škole při praxích vždy snažil. Neflákal jsem se. Rád vařím a hodně mě to baví. Naši mají restauraci na Vltavě, a tak jsem zvyklý vařit i doma o víkendu. Vařím od minutek přes omáčky,“ zmínil Dominik Zemek s tím, že titul Tovaryš roku 2019 dostal hlavně za praktickou část. „Diplom s titulem Učeň roku převzali ti, kteří měli lepší prospěch i za učení,“ doplnil student, který v rámci praxe oboru kuchař – číšník, docházel půl roku na plac a půl roku trávil v kuchyni.

„Nejtěžší byla na tomhle oboru praxe, vydržet s těmi hosty. Pracoval jsem v jednom českobudějovickém podniku,“ dodal budoucí kuchař.

„Podle mě je tato práce náročná pro kuchaře hlavně ve směnách, když musí stát 12 hodin u sporáku,“ hodnotil Dominik Zemek.

Spoluorganizátorka akce Denisa Peštová z Jihočeské hospodářské komory vysvětlila, že soutěže, do které byl zapojený celý Jihočeský kraj se v Českých Budějovicích účastnily 4 střední školy a odborná učiliště. „Tovaryš roku byl pouze v Českých Budějovicích. Ocenili jsme zde osm učňů. Z každé školy dva, tedy vždy jednoho učně a tovaryše. Učeň musel splňovat docházku, prospěch a praktické závěrečné zkoušky,“ vysvětlila Denisa Peštová.