Pondělí

Na Zanádražní komunikaci se konečně začne stavět další úsek. Ačkoli má projekt zpoždění, během srpna by měly najet bagry k Vrbenské ulici a zahájit práce na etapě 2.2, která povede kolem plynáren k Dobrovodské ulici.
Deník: Příjemná zpráva pro všechny účastníky silničního provozu ve městě. Cesta do centra snad již nebude nevyhnutelně nutná pro všechny a zbývá tak snad už jen pomoci s parkováním těm, kteří tam musejí.

Úterý

Kulturní a kongresové centrum Antonína Dvořáka, zkráceně zvané Rejnok už má územní rozhodnutí, ale při chystání žádosti o stavební povolení, řečeno námořnickou terminologií, „uvízl na mělčině". Přinejmenším se o pár měsíců zdržela smlouva s městem na pozemky, které jsou pro stavbu potřeba.
Deník: Konečné dostavbě rejnoka zase věří o pár nadšenců méně. Původní velkolepé plány se drolí a bortí, tu kvůli administrativním problémům, tu se otevře diskuse nad smyslem stavby. Kdyby na mělčině uvízl rejnok, takový problém by to nebyl, ale v budějovickém případě uvízlo malé a slabé rejnočí mládě.

Středa

Stačilo deset minut a Věra Mašková z Týna nad Vltavou měla při pondělním lijáku vodu téměř až k okennímu parapetu. „Přes vrata nám tekla bahnitá řeka, vypláchlo to nám i sousedům dvory a zahrady, přes zeď voda prosákla i do domu," sčítá následky pohromy obyvatelka ulice Legií.
Deník: Vzpomínky na povodně ještě ani nestačily zaschnout a už je voda v Týně i jinde znovu přiživila. Zapomenou Jihočeši vůbec někdy?

Čtvrtek

Když se Pavel Rubeš letos snažil získat místo pro svého potomka v městské školce, neuspěl. Již příští rok by ale rodič, který pracuje na Jihočeské univerzitě, mohl mít o starost méně. Českobudějovická vysoká škola se totiž rozhodla zřídit vlastní mateřinku v kampusu. Chce tak pomoci právě svým zaměstnancům.
Deník: Dobrý nápad pro každou větší firmu nebo organizaci. Bohužel dětem odpadne zábavné dohadování o povolání rodičů. Alespoň v univerzitní školce.

Pátek

Za sto patnáct korun denně říkají domov chatce číslo 10 v autokempu ve Stromovce. A to jen díky tomu, že tuto částku proplácí úřad práce. Osud Věry Cepákové (56) a jejího o 17 let mladšího druha Karla Lörince není šťastný.
Deník: Čtyřiadevadesáti bezdomovcům pomáhají zaměstnankyně Městské charity 
v Českých Budějovicích. Ti jejich usilovnou práci vynášejí do nebes, jedním dechem ale přiznávají, že pomoci sami si dokážou jen těžko.