Pondělí

Menší kolony a kratší čekání na křižovatkách. O stovky, spíše tisíce aut méně na silnici u Dlouhé louky či na Husově třídě za výstavištěm. Sen řidičů, který by se mohl stát již brzy do značné míry skutečností. Město totiž připravuje propojení Litvínovic a sídliště Máj novou silnicí.
Deník: Spoustě řidičů by se jistě podstatně zkrátilo čekání v kolonách. Otázkou je, co nová zkratka přinese obyvatelům budějovických sídlišť. Není divu, že se bojí husté dopravy přímo pod svými balkóny.

Úterý

Jihočeský kraj chce podle hejtmana Jiřího Zimoly zabránit privatizaci Budvaru za každou cenu. Hejtman, který je zároveň členem dozorčí rady pivovaru, proto odeslal dopis premiérovi Petru Nečasovi a požadoval veřejný slib, že se vláda plánů na transformaci národního podniku vzdá. Pokud se tak nestane, chtějí sociální demokraté ve sněmovně prosadit nový zákon, jenž by problém přímo upravoval. Kdyby nevyšla ani tato možnost, je hejtman Zimola odhodlaný vyvolat na toto téma krajské referendum.
Deník: Všechno to zapáchá politickou hrou a bojem o moc. Budvar funguje a podle všeho funguje dobře. Každý je asi hodně zvědavý, co se stane v březnu, až bude mít ministr zemědělství kontrolní zprávu o fungování národního podniku. Budou padat hlavy? Věřme, že to nebudou hlavy budějovické.

Středa

Hřiště pro děti, ale i pro seniory, lavičky, bruslařská dráha, možná i skatepark. To vše by mohl mít nový park, který by měl vyrůst v bývalém areálu kasáren ve Čtyřech Dvorech. Zejména obyvatelé přilehlých sídlišť by tak získali nové prostory pro trávení volného času. Stavba by mohla začít příští rok. Teď město začíná hledat architekta, který park navrhne. To lze také považovat za velmi dobrou zprávu. Město po dlouhé době hledá člověka, který by mohl pozměnit tvář části Českých Budějovic a přinést do města trochu jiný pohled na věc.
Deník: Už bylo na čase. Magistrát nemá zas až tolik volného veřejného prostoru, se kterým se dá pracovat, proto je dobře, že se pokouší o to, aby k nepoznání změnil bývalá kasárna. Snad tuto obrovskou šanci využije na sto procent a ve městě vznikne místo, na které budeme právem hrdí.

Čtvrtek

Zhruba 170 seniorů se mělo v Českých Budějovicích dozvědět, jaká bude jejich budoucnost. Bydlí v soukromém Senior domě na okraji sídliště Vltava, jehož majitel se dostal do konkurzu. Jenže místo jasných zpráv se šokovaní senioři stali svědky dohadování několika právníků, kdo postupuje správně nebo nesprávně při nakládání se zadluženou firmou, kdo ctí a nectí smlouvy a zákon. To nejpodstatnější, na jaký účet mají platit, aby se z jejich peněz hradilo teplo nebo voda, se také dozvídali jen obtížně.
Deník: Pakliže se někdo skutečně obohacuje na úkor seniorů, je to nanejvýš odsouzeníhodné. Člověk v důchodovém věku by měl mít právo, o to víc, když si za to platí nemalé peníze, na klid a příjemné žití. Teď však mají někteří z nich asi hodně špatné spaní. Nezbývá než všem držet pěsti, aby se situace vyjasnila ve prospěch obyvatel Senior domu.

Pátek

Město se s velkou pravděpodobností může začít připravovat na soudní spor. Ten asi povede se společností OHL ŽS, kvůli azbestovým problémům na májských školách, které měla podle expertízy magistrátu způsobit jmenovaná firma. Ta to odmítá s odkazem na vlastní posudek soudního znalce.Ve hře je jsou miliony korun.
Deník: Jak tohle skončí? Možná by se mohly začít vypisovat sázky. Nechci malovat čerta na zeď, ale favoritem se zatím zdá být stavební firma, město musí být tvrdé. V opačném případě magistrát s hořkostí vyprázdní kasičku.(luk, hst)