Pondělí
Tibor Šesták a Rudolf Kondáš pracují jako asistenti prevence kriminality od září. Měli pomoci předcházet problémům mezi Romy a bílými obyvateli sídliště Máj, které v létě sužovaly protestní pochody neonacistů z celé republiky. 
V práci se osvědčili, a tak dostanou tři nové kolegy, kteří jim od desátého ledna budou 
s prací pomáhat.

Deník: Posily by měly asistentům prevence kriminality pomoci obsloužit větší území. Hranice Máje problémy rozhodně neznačí.

Úterý
Štěstí v neštěstí měla 49letá žena, kterou v pondělí ráno o půl osmé při přecházení Lidické třídy srazilo auto. Na pomoc jí okamžitě přispěchala hotová armáda odborníků. Počítat se mezi ně mohou i Štěpán Svoboda, Jiří Holub a David Vejdovec, studenti 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum českobudějovické střední zdravotnické školy. Cestou do školy vůbec poprvé uplatnili znalosti první pomoci.

Deník: Paní měla veliké štěstí. Kdyby šly okolo tři učenky kadeřnictví, mohly sražené ženě tak maximálně poopravit účes.

Středa
Tisíce řidičů a jejich spolujezdců v osobních autech i pasažéři MHD si každý den „užívají" nechtěné dobrodružství v budějovické ulici Oskara Nedbala. Radnice chce jednu z nejzatíženějších silnic ve městě důkladně opravit. 
V prosinci podalo město na stavební úřad žádost o vydání územního rozhodnutí na opravy ulice Oskara Nedbala.

Deník: O ulici Oskara Nedbala už není možné déle nedbat. Při zavření očí si spolujezdec může někdy připadat jako na horské dráze. I řidič by možná někdy zavřel oči rád.

Čtvrtek
Je mu 16 nebo 17 let a hodlá samostatně podnikat. Proto požádal soud o předčasné zplnoletnění. Mladík z Českobudějovicka je patrně prvním mladistvým v republice, který se pro takový krok rozhodl. Umožňuje to nový občanský zákoník platný od 1. ledna.

Deník: Dvakrát měř a jednou řež. Soud posuzuje, zda je plán mladého podnikatele dobře připravený. Snad mu bude přát štěstí. Na uzavření obchodu s novým partnerem si ale bude muset ještě nějaký čas připíjet vodou.

Pátek
Jak zajistit dodávku jídel pro pacienty, s takovou otázkou si láme hlavu vedení budějovické nemocnice. Dosavadní systém, kdy pro marody vařila menza Jihočeské univerzity, je v ohrožení. Na pořadu dne už dokonce byla výpověď smlouvy, nemocnice přitom vlastní kuchyni nemá.

Deník: Tradiční studentské vtípky na téma jídla z menzy bývají někdy přehnané, přesto platí, že uvařit pro stovky 
a stovky hladových krků je přetěžký úkol. Nejlepší jídlo je nakonec to, které si uvaří člověk ve vlastní kuchyni. Nemocnice o ní uvažuje. Kvalitní strava je jedno z mála potěšení, které pacientům mohou dopřát.