Pondělí
Až 20 tisíc aut denně by mohlo využívat novou českobudějovickou spojnici ve směru východ – západ. Jedná se o takzvanou severní spojku, která má vést od sídliště Vltava na okraj Nemanic a dále na Okružní ulici. V rámci spojky má být postaven i nový most přes řeku Vltavu.
Deník: Bylo by příjemné, pokud by kolem křižovatky Pražské se Strakonickou bylo denně o tisíce aut méně. Otázkou je, kdy se dočkáme samotné stavby tohoto úseku. Město má totiž ještě palčivější dopravní problémy.

Úterý
Vloni v září se to nepovedlo. Teď  jsou podmínky pro uchazeče  na post vedoucího architekta města České Budějovice podobné, přesto na magistrátu věří, že se tentokrát podaří najít toho správného člověka. On, respektive jeho útvar na radnici, by mel město směřovat ve smyslu dalšího rozvoje, důležitý má být také při územních a stavebních řízeních, či při zadávání investičních akcí.
Deník: Úmysl zdá se být dobrý, jaká ale bude jeho realizace? Na poprvé se to moc nepovedlo. Tak se nechme překvapit, zdali bude mít někdo na podruhé chuť obsadit tuto pozici.

Středa
Nové náměstí s obchodním centrem, komerční třídou i točnou pro trolejbusy by mohlo vyrůst na Děkanských polích v Rožnově v Budějovicích. Přeje si to alespoň majitel tamních pozemků a developer Josef Nováček, který v současné době připravuje podklady pro územní rozhodnutí.
Deník: Není už v jihočeské metropoli obchodních center a supermarketů až moc? Mnozí budou souhlasit. Přesto je jasné, že další část obyvatel by to uvítala. Z Včelné, Rožnova či Boršova na pořádný nákup, no nekupte to.

Čtvrtek
„ Dobeše do koše. Nejsme dojné krávy.“ Takové nápisy byly k vidění na transparentech v protestním průvodu studentů
v Budějovicích. Akce měla upozornit na nedokonalost  vysokoškolské reformy. Účastníci kritizovali hlavně zavádění školného a omezování autonomie univerzit.
Deník: Tohle je teprve začátek.Ministr je jako počasí, a tak rychle mění své reformní návrhy. Studenti  zůstaňte bdělí.  

Pátek
V Hluboké nad Vltavou v dubnu začnou zateplovat základní školu. Akce bude pod drobnohledem. Při stavbě ze 70. let 20. století totiž byly použity panely s obsahem azbestu.
Deník: Nezbývá než popřát, ať se neopakují stejné chyby, k jakým došlo při obdobné akci na májských školách v Budějovicích.