Pondělí

Kolona o délce přibližně jeden kilometr. Pondělí, čas 7.15 až 8.30 hodin. Místo, nová objízdná trasa za zavřený viadukt v Rudolfovské. Nervózní řidiči a krokem popojíždějící auta. Taková byla realita ve směru do centra na zanádražní komunikaci a v Pekárenské ulici.

Deník: Stalo se, co všichni čekali. Zavřený viadukt je zkrátka pro českobudějovickou dopravu téměř smrtelná rána. A když se k tomu přidá ranní shon, stovky aut jen s jedním cestujícím a bezmyšlenkovitá jízda, je na potíže zaděláno. Nezbývá než se obrnit a doufat, že ten půlrok rychle uteče .

Úterý

Odstraňovat nesmyslná napojení, řešit problematická místa, postavit novou cyklostezku mezi Borkem a Nemanicemi. Toho se měli v letošním roce dočkat budějovičtí cyklisté. Je začátek dubna, ale se změnami to moc dobře nevypadá.

Deník:  Sednout na kolo je vlastně dobrá varianta, jak vyzrát na onen prokletý zavřený viadukt. Škoda, že ani cyklisté to nemají v Budějovicích zrovna lehké a mnohdy jde při jízdě až o zdraví. Každá nová cyklostezka je tak skoro darem z nebes.

Středa

Nevyčištěné boudy plné výkalů, špatná péče a žádné venčení. V takových podmínkách museli  podle obyvatel Týna nad Vltavou žít předminulý víkend psi ve zdejších záchytných kotcích. Město tvrdí, že se jednalo o výjimečné pochybení, které se již nebude opakovat.

Deník: Pokud už se něco takového stalo, doufejme že se skutečně jednalo o něco výjimečného. Už jen to, že se zvíře octne v záchytném kotci, je dost hrozné a co teprve, když se tu o něj nikdo  ani nepostará .

Čtvrtek

Cestující  na železnici pro sebe možná vyválčili zavedení dalších vlaků. V uplynulých týdnech totiž téměř sedm set lidí využilo dodatečné spoje, které daly do provozu České dráhy, například na směru Číčenice –  České Budějovice. Dlouhodobě o ně žádala veřejnost .

Deník: Konečně někoho napadlo nejprve vyzkoušet, zda je o určitou službu zájem, a pak se podle toho chovat. Jen tak dál.  

Pátek

Jak obrovské problémy mohou nastat, když se na silnici překreslí jedna šipka, se ukázalo na křižovatce Strakonické a Pražské třídy. Tisíce řidičů zde bylo zvyklých, že pro odbočení doleva jsou vyhrazeny dva pruhy. Jenže nově je tu jen jeden. V místě se tak začala tvořit dlouhá kolona a doprava kolabovala.

Deník: Opět budějovická doprava. Má ještě smysl něco dalšího  dodávat?