Pondělí

Budějovickému majálesu chybí peníze. Pořadatelé totiž ztratili sponzora a po skončení festivalu dlužili přes 100 tisíc korun. Vyhlásili ale sbírku a už na počátku tohoto týdne se podařilo vybrat 70 tisíc.

Deník: Už to, že se někomu daří pořádat kvalitní festival, aniž by musel vybírat vstupné, je v dnešní době úctyhodný výkon. Byla by tedy opravdu škoda, kdyby se majáles dostal do potíží. Naštěstí to vypadá, že lidé dokáží i zpětně dobrou práci ocenit.

Úterý

V potemnělé učebně se zataženými žaluziemi svítí sedmnáct monitorů. U všech sedí zamyšlení žáčci, někteří rovnou suverénně odklikávají správné odpovědi, jiní zkouší počítat na prstech a píší si poznámky do papírů. Tak to vypadalo na začátku týdne například na Základní škole v Rudolfově. Ta se totiž připojila k celorepublikovému testování znalostí v pátých a devátých ročnících. Projekt se zatím zkouší, generálka potrvá ještě dva týdny.

Deník:  Jako by už tak nebylo zkoušení ve školách dost a dost. Především v devátých třídách pak vypadá testování na konci května jako trochu přehnaná iniciativa. Přes prázdniny se stejně spousta informací z hlavy vypaří a v novém školním roce v nové škole bude muset každý začít zase od začátku.

Středa

Jízda autem byla ve středu pro mnohé Jihočechy zkouškou trpělivosti. Brzdili je protestující zemědělci. Ti chtěli upozornit, že v chystaném balíku vládních úsporných opatření  je i zrušení výhody, kterou mají na nákup pohonných hmot pro polní práce.

Deník: Pochopitelné rozčilení a každý má určitě právo dát najevo svůj nesouhlas. Jen se bojím, co nastane, až zemědělci do ulic naženou i svá stáda.

Čtvrtek

Budějovický magistrát chystá velké úpravy provozu MHD. Vozy budou mít vyhrazené pruhy na Husově třídě i Na Sadech. Zkomplikuje to ale cestu řidičům osobních aut, do několika směrů nebude již možné  odbočit.

Deník: Zrychlení městské hromadné dopravy zní jako skvělý nápad. Nebude však kontraproduktivní zavírat cestu ostatním řidičům?

Pátek

Na Modrý most v Českých Budějovicích se v červnu opět vrátí auta. Krajský úřad totiž zamítl odvolání občanského sdružení, které proti provozu protestovalo, a magistrát jej tak může znovu otevřít. Auta budou moci projíždět v obou směrech, ovšem pouze v době od 6 do 22 hodin, rychlost bude omezena na 30 km/h.

Deník: Každá otevřená cesta je pro katastrofální budějovickou dopravu přínosem. Jen kdybychom už se také dočkali obchvatu .