Co přinesl tento týden na stránkách Českobudějovického deníku? Každou sobotu zde najdete přehled hlavních událostí.

Pondělí

Do hosínského kostela se po 70 letech vrátily zvony. Nejsou původní, ale podařilo se získat peníze na nové, které za 866 tisíc korun  vyrobila světoznámá zvonařská firma Perner. Farnosti však zatím chybí peníze na jejich zavěšení.
Deník: Je neuvěřitelné, jak dlouho zůstává naše země poznamenaná válečným řáděním. Ani dnešní doba to ale farníkům neulehčuje, když je problém sehnat finance i na tak zdánlivě jednoduchou věc jako je zavěšení. Nezbývá než Hosínu přát, aby se zvuku svých zvonů dočkal co nejdříve.

Úterý

Budějovice se celý týden připravují na sobotní půlmaraton. Řidiči musí počítat s celou řadou omezení, auta nebudou smět mimo jiné na náměstí Přemysla Otakara II.
Deník:  Je jasné, že uzavírka, ať už má jakýkoli důvod, vždycky vzbudí vlnu nevole. Ale právě v souvislosti s půlmaratonským během bychom se mohli zamyslet nad tím, jestli opravdu potřebujeme všude jezdit autem. Taková procházka v sobotu večer přece také není k zahození.

Středa

Hrozba azbestu bude na májských školách definitivně minulostí. Už za měsíc totiž specializovaná firma SITA CZ odstraní z pláště budov zbylé boletické panely, které zdraví škodlivá vlákna obsahují.
Deník: Příběh azbestu v Budějovicích už je hodně dlouhý. Skoro by se člověk zdráhal uvěřit, že nakonec takhle jednoduše skončí, ale možná jsme se jenom potřebovali poučit z chyb.

Čtvrtek

Nejméně přihlášek za posledních sedm let dorazilo na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Podle rektora to však neznamená pokles zájmu maturantů, pouze se tak projevuje nepříznivý demografický vývoj. Škola navíc stále může přijmout jen čtvrtinu uchazečů.
Deník: Říká se, že kvantita není měřítkem kvality, a u vysokých škol to také platí. Z drobného poklesu počtu přihlášek určitě není nutné dělat vědu, zvlášť když zájem pořád několikanásobně překračuje kapacitu. Svou pozornost by měli akademici směřovat k jiným věcem, pokud bude totiž univerzita dál rozvíjet svůj výzkum a nabízet dobré příležitosti talentovaným mladým lidem, určitě se o svůj osud nemusí bát.

Pátek

Do konce letošního roku má u zimního stadionu v Českých Budějovicích vzniknout nová lávka. Ta současná musela být loni kvůli špatnému stavu odstraněna. Město v pátek předalo staveniště, nová lávka bude stát 17 milionů korun.
Deník: Důvod k oslavě především pro hokejové fanoušky. U stadionu je lávka přes řeku téměř nutností. I když by možná stačil i jednodušší mostek, který by se svou cenou nevyrovnal několika domům.