Pondělí

„Film Babovřesky je nemravný a hrubým způsobem uráží katolickou církev. Rozhodně si proto nepřejeme, aby vznikal v místech, která jsou nám tolik posvátná." Tak hovoří nekteří dříteňští farníci o nové komedii Zdeňka Trošky, která se od čtvrtka do soboty natáčela právě v tamním kostele.
Vadí jim třeba pojmenování jedné z hlavních postav – faráře Šoustala nebo údajné nelichotivé poznámky o církevních restitucích. Režisér Troška ale označuje všechna nařčení za přehnaná, a navíc dodává, že mu natáčení povolila radnice, která je jediným vlastníkem uvedeného církevního objektu.

Deník: Myslím, že by se mohli rozzlobení členové církve nad takovou věc v klidu povznést. Přece je neurazí jedno jméno, které má být vtipem na první dobrou. Navíc, když může být skutečným gynekologem Karel Šuk, proč by nemohl být také farář Šoustal.Tohle je přece pouhá malichernost.

Úterý

Přes Modrý most u Havlíčkovy kolonie v Českých Budějovicích smějí od pondělka jezdit osobní auta do 2,5 tuny, ale pouze v době od 6 do 22 hodin. Rychlost je omezena na 30 km/h. Most byl pro dopravu uzavřen od července loňského roku. Tehdy odpůrci provozu z občanského sdružení uspěli po dlouholetých tahanicích u soudu.

Deník: Bezesporu událost týdne, a to zejména pro řidiče. O to větší, že brzy bude do Havlíčkovy kolonie o jednu cestu méně. To až kvůli opravám zavřou most přes Mlýnskou stoku v Čechově ulici.

Středa

Zavřený most nad železnicí u Bavorovic působí veliké problémy v dopravě. Silnice je totiž hlavním tahem mezi Budějovicemi a Hlubokou, potažmo Týnem nad Vltavou. Kolem obce Dasný, kudy vede jedna z objízdných tras se tak den co den tvoří kolony.

Deník: Měl bych k tomu snad jediné, kdo může, ať sedne do autobusu, ty totiž přes opravovaný most pouští i nadále,takže se zácpě vyhnou .

Čtvrtek

Budějovičtí před časem představili plán koridoru MHD. Ten má výrazně zrychlit provoz autobusů a trolejbusů mezi nádražím a sídlištěm Máj. Vyhrazené BUS pruhy a preferenci na křižovatkách by mohly využívat také autobusy regionální linkové dopravy. Jejich šéfové o to samozřejmě mají zájem a projekt s tím dokonce počítá. Jenže doposud nikdo tyto dopravce neoslovil.

Deník: První schůzka se má konat příští týden. Pozdě, ale přece. Přece jen je v tuto chvíli ještě dost času na zapojení „modrých" autobusů. Jednat se o tom ale mohlo již na konci minulého roku.

Pátek

Zanádražní komunikace, nová sportovní hala, oprava KD Slavie, rekonstrukce škol, takové jsou hlavní akce, na které bude v příštích třech letech dávat peníze českobudějovická městská pokladna. Celkem by třeba na silnice a další infrastrukturu mělo v jít v letech 2013 až 2015 zhruba 1,3 miliardy korun, pokud se připočtou i dotace a třeba také krajské peníze.

Deník: V pravý čas je třeba představit ten správný plán. Přece jen jsou podzimní volby za dveřmi. Naštěstí dokonce i někteří politici zůstávají realisty a počítají s tím, že se tolika peněz možná nedostane.