Pondělí
Jako na střelnici to minulé úterý vypadalo v ulici Fráni Šrámka v Českých Budějovicích. Podnapilý jednatřicetiletý recidivista vytáhl krátce po 21. hodině před barem poloautomatickou plynovou pistoli a vypálil z ní asi šestnáct ohlušujících ran. Brzy poté naštěstí skončil v rukách policistů.

Deník: Že by se jihočeská metropole měnila v divoký západ? Občas to tak vypadá, a ani se nemusí střílet.

Úterý
Začala oprava mostu přes Mlýnskou stoku v Čechove ulici v Budějovicích. Řidiči ztratili jednu z cest do Havlíčkovy kolonie a dál třeba k Mladému. To vše je ale jen začátek. Už v pondělí totiž Čechovu zavřou až k Žižkove třídě, ta zas bude neprůjezdná až k Senovážnému náměstí. Vetší či menší omezení potrvají prakticky až do konce podzimu.

Deník: Ani to není všechno, přidá se také zavřený Doubravický most a Lidická třída. Podrobnosti si přečtete v pondělním vydání. Na druhou stranu je lepší, když se opravuje a dočkáme se nových silnic. Opak by byl mnohem horší zprávou.

Středa
Dvacet lidí s Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence najde už za několik dní nový domov v budějovické ulici Na Zlaté stoce. Domov pro seniory Máj slavnostně otevřel nové prostory, zařízení začne naplno fungovat už 1. července. Na všechny klienty čeká zcela nové vybavení a komfortní zázemí i špičková péče, kterou zajistí celkem čtrnáct zaměstnanců.

Deník: Tohle nezle komentovat jinak, než jako dobrou zprávu. Na druhou stranu zazněla od některých lidí i kritika ohledně ceny, za kterou město koupil dům s pozemkem. Oboje stálo společně s rekonstrukcí zhruba devatenáct milionů korun. Jak zní v jedné reklamě, moc nebo pomoc?

Čtvrtek
Budějovický dopravní podnik chystá změny v MHD. Dotkne se čtyř linek 1, 8, 18 a 21. Zásadní je, že mezi Rudolfovem a Haklovými Dvory bude opět jezdit jedna celistvá linka.

Deník: Hodně cestujících hodnotí tento návrh jako vítězství zdravého rozumu.

Pátek
Budějovická radnice začala chystat novou vyhlášku o pohybu domácích zvířat. Má to znamenat přísnější pravidla pro pejskaře.

Deník: Také mám psa, o to více si všímám, jak jsou některým pejskařům třeba výkaly jejich miláčků lhostejné. Jednoznačně je třeba přitvrdit.