Pondělí

Až polovina seniorů, kteří žádají o místo v domovech důchodců v krajském městě, má smůlu. Zhruba šesti stům seniorů dává naději plánované otevření nového domu na Dobré Vodě, který však pojme jen padesát z nich. Nový domov pro seniory bude soukromý a to dává vzpomenout na trable s penězi, které trápí obyvatele soukromého domova na sídlišti  Vltava.

Deník: Domovy pro seniory jsou třeba. Stovku urgentních žádostí je nutné co nejdříve vyřešit. Peníze jsou ale, ostatně jako vždy,  až na prvním místě. Pokud bude nový domov pro důchodce  "ušit" horkou jehlou, kdo zaručí, že se majitel nedostane do finančních potíží a že se senioři nebudou muset zase stěhovat?

Úterý

Juraj Thoma by měl zvážit své další setrvání ve funkci primátora Budějovic. Na tomto doporučení se shodla českobudějovická ČSSD. Podle policistů primátor neoprávněně podepsal dodatek ke smlouvě na dodávky výpočetní techniky 
a služeb. Juraj Thoma ale obvinění odmítá.

Deník: Doporučení je vůbec pěkná věc. Nic neváží, nic nestojí. Ale jaký názor si má Jihočech  udělat? Utrácet cizí peníze se nesmí, presumpce neviny se dodržovat musí. Důkazů pomálu, výkřiků 
a osočování spousta. Je náhoda, že čas do voleb se krátí? Pravda bude zřejmě někde uprostřed.  Pan primátor se možná držel zavedených zvyklostí, byť nejsou úplně košer. Hladová opozice zamíchala svým předvolebním guláškem, který voličům zdarma naservíruje. A po volbách?  Ticho po pěšině.

Středa

Maturanti, učitelé, ale ani ředitelé středních škol doposud nevědí, z jakých předmětů se bude společná část maturity skládat. Nevědí, jestli budou povinné dva nebo tři předměty.

Deník: Sága pokračuje, snad ani Tolkien by si na takovou netroufl. Už třetí rok se neví, spekuluje a mění. Vše samozřejmě stojí fůru peněz a maturanti jsou stále otrávenější.  Nejistá maturita, školné na vysoké, ekonomické problémy napříč kontinentem. Intelektuální pěst národa nečekají lehké časy. Ale ono se ještě mnohé změní. Několikrát.

Čtvrtek

V jedné restauraci na Táborsku kontroloři objevili neokolkovaný pětilitrový barel označený jako Tuzemák – Jindřichův Hradec. Podle Františka Kotrby z Krajské hygienické stanice provozovatel přiznal, že má soudek od kamaráda.

Deník: Železné nervy, neexistující svědomí nebo akutní finanční tíseň?  V době, kdy si na bramborovou pálenku nebo vodku zajde opravdu jen ten nejotrlejší štamgast, kamarádi kšeftují z laciným neokolkovaným rumem. Již jste viděli film "Hráči se smrtí"?

Pátek

U stánku v Táboře si ve čtvrtek mohl tvrdý alkohol koupit kdokoli, ačkoli již od středy platí vládní zákaz stánkového prodeje lihovin s větším než třicetiprocentním obsahem alkoholu.

Deník: Paní Eva Vondráková ze Sezimova Ústí v klidu prodává panáky dál. Prý nemá žádný papír s razítkem, který by jí to zakázal. Je veliká škoda, že naše společnost není tak daleko a všichni u sebe nenosíme orazítkované příkazy, co smíme a nesmíme dělat. Opilí řidiči by se již nemuseli bát. Podepsaný zákaz řízení pod vlivem alkoholu by stačilo nechat doma.    (tad)