Pondělí

Policisté z oddělení hlídkové služby měli perné tři dny. Zachránili během nich dva zoufalce.Muž od rodiny se chtěl kvůli neshodám s partnerkou oběsit, policisté mu jeho záměr dokázali rozmluvit. Nešťastníka nakonec z větví vysvobodí hasiči. Po vypumpování žaludku putuje na psychiatrii.

Deník: Rozmluvit někomu sebevraždu je neuvěřitelně ušlechtilý čin. Během několika kritických minut se vžít do situace cizího člověka, který se smyčkou kolem krku touží po smrti, snažit se ho napůl utěšit a napůl pochopit. Ve chvíli, kdy pud sebezáchovy bojuje s lidskou marností musejí policisté převážit misky na stranu možná nehezkého života. Pánové, klobouk dolů.  A klobouk dolů i před pánem, žít dál chce někdy stejnou a větší odvahu než si na život sáhnout.

Úterý

Dosud klidná místa v jižní části Českých Budějovic utrpěla dopravní šok. Z Rožnova není možné jet po Lidické do centra města, protože klíčovou dopravní tepnu čekají dlouhé opravy. Pro osobní auta bude Lidická průjezdná jen ve směru do Rožnova

Deník: Klasika, chtělo by se říci. Sotva jsou rekonstrukce a opravy u konce, začne se znova, na jiném místě. Po dokončení Čechovy ulice a stále ještě s rozkopanou Žižkovkou se uzavírá i část Lidické ulice. Preferenční pruhy pro MHD mají zjednodušit dopravu, ale nejde to bez bolesti. Tou budou nejvíce trpět řidiči aut, kolem kterých se obklíčení stále těsněji uzavírá. A samozřejmost na konec, pro vozy MHD uzavírka neplatí.

Středa

Co bude s alkoholem, který je ve skladech? Likérka Fruko-Schulz odhaduje ztráty kvůli prohibici na desítky milionů.S každou další vylitou kapkou budou stoupat. Situace ohledně nových kolků je stále nejasná.

Deník: Prohibice nevyhnutelně spěje ke konci a kromě ušetřených životů přidělala vrásky na čelech podnikatelů. Ti marně hledají peníze na výplaty a mnozí řeší i existenční problémy. Paradoxní je, že ani konec prohibice neznamená konec potíží. Zatím je stále ve hvězdách, kdy a za jakých podmínek se bude alkohol opět prodávat. To vše v době, kdy ve skladech leží přikryté poloprázdné lahve a z jejich vypité části se nikdo neotrávil. Podle předpokladů je čeká nepříjemný osud. Vylít je budou muset jinam, rozhodně ne do hrdel hostům.

Čtvrtek

Na povolení prodeje alkoholických nápojů v posledních dnech netrpělivě čekají obyvatelé Českobudějovicka a především hospodští. Prohibice má podle Milana Řehoře na koktejlový bar, který vlastní, katastrofální dopad a vnímá ji jako velkou nespravedlnost.  „Nebyl to dobrý krok, my jsme mimo celou kauzu, týká se to jiných spotřebitelů," říká.

Deník: Spravedlivá prohibice určitě nebyla, ale ani pan Řehoř ani nikdo jiný se nemůže divit, že když už prohibice platí, platí pro všechny. Kolik by bylo stížností k antimonopolnímu úřadu,  kdyby se zakázal prodej rumu jen v některých hospodách. na druhou stranu obavy a protesty poctivých podnikatelů jsou pochopitelné. Kvůli několika chamtivcům mají pošramocenou pověst a jejich potenciální klienti se bojí pít.

Tadeáš Nový