Ale letos přináší zásadní změnu. Ta potěší zejména řidiče, protože uklízené zóny už nebudou osazeny značkami Zákaz zastavení. Skončí se tedy s odtahy vozidel.

Menší rozsah

Zima byla podle vedení českobudějovické radnice mírná, a tak by letos měl být jarní úklid o něco snazší záležitostí. Pracovníci firmy .A.S.A. mají proto očistu komunikací kolem zaparkovaných vozidel dokončit ručně s košťaty a lopatami, pokud se na tato místa nedostanou stroje.

„Nepředpokládá se tentokrát s přechodným zákazem zastavení v čištěných ulicích ani s odtahy,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová. Pokud však tento systém úklidu nebude stačit, je radnice připravena na to reagovat. „Možná se ukáže, že blokové čištění bude muset být,“ doplnila Popelová.

Dvě výjimky

Přece jenom se ale na dvou místech v Českých Budějovicích dopravní značky Zákaz zastavení objeví. Jedná se oblast Čtyři Dvory.
Například v ulicích Zahradní, Otakara Ostrčila, Václava Talicha, Prachatická, Lhenická, J. Opletala a dalších si tedy budou muset řidiči dát pozor, kam zaparkují své auto.

V těchto a dalších ulicích se podle plánů společností .A.S.A. bude uklízet dvacátého prvního dubna a následující den.
Některým obyvatelům ale nepřipadá jako šťastné řešení to, že se radnice uchýlila k jinému systému úklidu.

„Osobně se domnívám, že když budou moci dál vozidla stát v úklidové zóně, tak se město vyčistit dost dobře nemůže. Minulé jarní úklidy měly logiku, odvézt auta a s košťaty se pak dostali všude,“ krčí rameny padesátiletý Jaromír Otava. „Tímto způsobem budou Budějovice zase za pár měsíců špinavé a nikdo ani nepozná, že se tu něco uklízelo. Cožpak byl pro lidi takový problém sledovat značky a auto si včas odvézt?“ dodává Otava.

Podrobné informace o tom, jaké přesně ulice budou čištěny blokově a kdy, budeme s dostatečným předstihem přinášet na stránkách Českobudějovického deníku.