Anna Šlechtová, koordinátorka Rekol pro České Budějovice uvedla, že pro příští rok je v plánu navýšení počtu kol. „Ve vrcholu sezony by jich mohlo být v provozu až osmdesát. Do budoucna plánujeme rovněž usnadnit způsob půjčování, jakmile se nám podaří kola osadit GPS navigacemi, budeme moci zavést jednorázové výpůjčky, po kterých se lidé hodně ptali," vysvětlovala koordinátorka Rekol v jihočeské metropoli. Doposud to totiž fungovalo tak, že si zájemce zaplatil měsíční nebo roční členství a skrze SMS nebo mobilní aplikaci si mohl pro dopravu po městě půjčit některé z rekol, která nesou pojmenování jako Matylda, Klotylda nebo třeba Ernie.

Anna Šlechtová zmínila, že v letošní sezoně, která na jihu Čech začala 19. března, se v krajském městě uskutečnilo celkem šestnáct tisíc výpůjček, konec sezony tady přitom plánují až na 21. prosince. „V letošní sezoně se v Českých Budějovicích zaregistrovalo 370 rekolistů, další tři stovky byly těch, kteří přijeli z jiných měst," dodala Anna Šlechtová. Výhodou rekol totiž je, že si je můžete vypůjčit ve všech městech, kde tento bikesharing funguje. Kromě Českých Budějovic je možné si kolo půjčit také v Praze, Brně, Olomouci nebo Teplicích.

Jednou z důležitých věcí pro rozvoj bikesharingu i městské cyklistiky je dle Anny Šlechtové všeobecný rozvoj potřebné cyklistické infrastruktury. „Nás stejně jako ostatní trápí nedostatek kvalitních kolostavů, ale i dopravní řešení, která jsou na některých místech pro cyklisty nebezpečná nebo zbytečně nepohodlná," dodala.