Soukromá základní umělecká škola Natanael ve spolupráci s Diecézním centrem pro rodinu měla v plánu opět uspořádat Koncert rodin. Po loňském úspěchu měl být podle ředitelky školy Michaely Kadlecové rozšířen pro veřejnost. Organizátoři plánovali, že nabídnou šanci k vystoupení všem zájemcům. "Aby se mohli kromě našich žáků a jejich rodinných příslušníků zapojit i další, kdo by měli chuť společně připravit hudební číslo," vysvětluje Michaela Kadlecová.

Podle původního plánu měl koncert proběhnout v Týdnu pro rodinu - ve středu 13. května od 18 hodin v českobudějovickém kostele Sv. Rodiny na Senovážném náměstí. "To nelze realizovat, ale nechtěli jsme koncert rušit zcela, proto bychom ho rádi vytvořili z videonahrávek, které nám rodiny pošlou, a pak ho zveřejníme na youtube ve stejném datu i čase," říká ředitelka školy.

"Rádi bychom povzbudili ke společnému muzicírování a dali příležitost v tomto čase k hudebnímu tvoření a smysluplnému trávení času, nemluvě o posilování rodinných vztahů," přibližuje cíle akce Michaela Kadlecová s tím, že je nahrávky nutno poslat do 30. dubna 2020, přičemž všechny budou vítány. Nahrávky lze posílat na info@szusnatanael.cz (třeba přes uschovna.cz).