Před Vánoci vyšla Pavlu Kohoutovi detektivka Vražedkyně.Zdroj: Archiv Pavla Kohouta„Chtěl jsem být blízko Budějovic a přitom mimo krajské město. Soběslav relativně dobře znám, tak výběr padl tam,“ vysvětluje.

Tentokrát mají detektivové na starosti rovnou vraždy tři. Brzy je jasné, že zabíjela i psychicky labilní žena, která byla sama obětí. K napsání příběhu autora inspirovaly rozhovory, které si přečetl. „Jeden byl s Tomášem Klusem, kde popisoval svůj koncert v ženské věznici a zmínil životní osud jedné z vězenkyň, druhý byl s policejním technikem,“ vzpomíná autor a připouští: „Inspirace skutečnými událostmi tedy jsou, ale v jiných souvislostech a jiném prostředí.“ S vykreslením psychicky týrané labilní ženy pomohl prý internet.

Ptáci. Celoživotní láska Lumíra Vozábala.
Miluje ptáky, ale i hovnivály

Jak Pavel Kohout pracuje? „Mívám před psaním pár záchytných bodů, ke kterým se děj snažím směrovat. Sotva se však pustím do psaní, příběh se začne rozvíjet sám a do určité míry ho nechávám jen plynout,“ vysvětluje Pavel Kohout, že si postavy začínají žít po svém. „Snažím se vystihnout, že hranice dobra a zla je lehce překročitelná a lidé nejsou černobílí,“ dodává k nečekanému vývoji postav. U policejního nováčka Tůmy, který se právě rozkoukal v policejním světě, hodlá zůstat i příště, aby vznikla triolgie.

Na obálce knihy se jako „vražedkyně“ nechala vyfotit manželka Pavla Kohouta Petra. „Myslím, že ji to bavilo. Fotili jsme v létě a použitá umělá krev nešla, navzdory popisu, umýt,“ směje se detektivkář. Paní Petra si prý následky focení „užívala“ ještě následující dny. „Tázavé pohledy okolních lidí jsem pocítil i já, když jsem se zakrvácenou manželkou kamkoli vyšel, či jel autobusem,“ vypráví Pavel Kohout.

Dušan Marko přijel do Českých Budějovic, aby nazpíval píseň k vznikajícímu videoklipu Hdp teens.
Zpěvák ze Supportů Dušan Marko nahrával na jihu

V době covidu je prý pro Pavla Kohouta paradoxně těžší psát, ačkoliv volnočasové aktivity a dětské kroužky odpadly. Na řadu večer teď přicházejí místo knih spíše pracovní záležitosti. „Prostor na psaní není od podzimu téměř žádný,“ posteskl si autor, který ale plánuje třetí titul.