Úřad práce ČR je klíčovou státní institucí v oblasti zprostředkování zaměstnání, poskytování podpor v nezaměstnanosti, rekvalifikací a poskytování nepojistných sociálních dávek (příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, příspěvek na péči atd.).

Ivan Loukota ve službách zaměstnanosti působí již více než 30 let. Prošel různými pozicemi od odborného referenta, přes vedoucího oddělení, ředitele Úřadu práce v Českých Budějovicích až po ředitele Krajské pobočky Úřadu práce v Českých Budějovicích. „Za tu dobu se na Úřadu práce udála řada zásadních změn, na kterých jsem se v různé míře dle svého postavení podílel. Vždy jsem pozitivní změny vítal a viděl jsem v nich posun Úřadu práce i můj osobní růst. Jsem velmi potěšen, že mohu dosavadními zkušenostmi pomoci transformaci Úřadu práce ČR na moderní a respektovaný úřad, který poskytuje kvalitní služby klientům a který zaměstnanci vnímají jako prestižního zaměstnavatele veřejné správy,“ shrnuje nový ředitel Krajské pobočky Úřadu práce v Českých Budějovicích Ivan Loukota. „Jsem velmi rád, že za pomoci digitalizace se postupně odbourávají neproduktivní manuální činnosti s cílem vytvořit prostor pro vyšší přidanou hodnotu Úřadu práce ČR formou poradenských činností a individualizované sociální práce s klienty,“ doplnil tento jihočeský patriot.

Tygřice Agnes v úterý 23. ledna vyrazila na cestu z Hluboké nad Vltavou až do zoologické zahrady v Budapešti.
Tygří kráska Agnes vyrazila na dalekou cestu z Hluboké až do Budapešti

„Jihočeský kraj má dlouhodobě jednu z nejnižších nezaměstnaností v celém Česku. Zemitý klidný region s nádhernou přírodou a skvělými lidmi. I zde ale čelíme sociálním i ekonomickým problémům a jsou zde zranitelné skupiny obyvatelstva, kterým Úřad práce musí umět efektivně a rychle pomoci těm, kteří to potřebují. Ivan Loukota je zkušeným manažerem, který se v řízení krajské pobočky Úřadu práce osvědčil, proto jsme ho do funkce znovu vybrali,“ shrnuje generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof, který také jasně definuje priority staronového ředitele: „Jeho úkolem bude v prvé řadě transformace Úřadu práce v Jihočeském kraji směrem k pružnější, efektivnější státní organizaci, která dokáže rychle a spolehlivě poradit a pomoci lidem v různých životních situacích. Věřím, že si i v dalším období povede dobře, ze své pozice se ho budu snažit maximálně podpořit,“ říká Daniel Krištof.

Na podzim loňského roku byla v souladu se zákonem o státní službě vyhlášena výběrová řízení na místa ředitelů Krajských poboček Úřadu práce ČR. Do výběrového řízení se přihlásily desítky kvalitních zájemců nejen z řad zaměstnanců Úřadu práce, ale i z dalších státních institucí či soukromého sektoru. V čele Krajských poboček Úřadu práce ČR nyní stojí osm nových ředitelů, v dalších krajích pozici obhájili ředitelé dosavadní.

(Zdroj: TZ)