Například na Palackého náměstí v Českých Budějovicích se o veliký úsměv a nápis Usměj se postaraly dvě dívky, které ozdobily lokalitu hned na dvou místech. Hlavní část barevného vylepšení chodníků představují květiny, které díky tomu, že "vyrostly" za pomoci barevných kříd, mohou pozdravit i toho, kdo při cestě náměstím nekouká jinam než pod nohy. Veselé malířky poznamenaly, že chtějí potěšit všechny dobré lidi. Pro své chodníkové záhony si proto vybraly dvě frekventovaná místa, jedno nedaleko husitského sboru a druhé na jižní straně náměstí u malé samoobsluhy. "Zdravíme do města i na vesnici, k ovčínu i k rybníku, k nádraží nebo parku i ke kostelu," naznačují dívky, že přidat se svou malbou se může každý. Jako motiv si vybraly květiny jednak kvůli církevnímu svátku a také proto, že na záhonech jich zatím není moc. Problém byl ovšem s "materiálem". "Neměly jsme dost kříd a papírnictví jsou bohužel zavřená," konstatovaly dívky a dodaly, že se obrátily na svou základku, kde jim ochotně vyšli vstříc a na dobrou věc posbírali po třídách krabičku barevných kříd.

A pestré květy se objevily v neděli nejen v jihočeské metropoli. Například v Lékařově Lhotě na Českobudějovicku před kapličkou na okraji obce, do Drahonic na Strakonicku dokonce s kytkami přilétl i ptáček. Ve Vodňanech spojily oba okraje stezky podél rybníka naproti rybářské škole a našlo se tu i srdíčko, jaká si malují lidé na roušky na znamení díků zdravotníkům.

Autoři výzvy ale zdůrazňují, že použít se mají jen křídy a na místech, kde to nevadí a za čas je smyje déšť. A také žádné srocování, ale dodržování odstupů a malování v roušce. Kdo však nechce nebo nemůže ven, může třeba podobně vyzdobit své okno květy z papíru. A výzva je také bez omezení věku a výtvarného vkusu.

Pokud byste se chtěli vašimi obrázky také pochlubit, pošlete nám je do Deníku, rádi je zprostředkujeme ostatním čtenářům.