"Rekordy byly překročeny na většině stanic," uvedla Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu k mimořádně vysokým ranním minimálním teplotám.

V Temelíně například bylo naměřeno ráno 14 °C. "Obecně jsou dnes teploty deset stupňů Celsia nad průměrem," upozornila Markéta Augustinová. Vysoké teploty byly mimořádné proto, že se vyskytly už na přelomu noci a dne. Přes den už teploty tolik nevystoupaly a dokonce odpoledne, kdy se zpravidla teploty zvyšují, byly nižší než ráno, kvůli přechodu fronty.

Přitom i tak bylo na listopad odpoledne teplo. Pro ilustraci - v úterý bylo v Českém Krumlově 11,8 °C, v Borkovicích 12,3 °C, v Českých Budějovicích 13,2 °C. Nejvyšší teplota v Českých Budějovicích dosažená 3. 11. 2020 byla 18,1 °C před polednem. Rekord pro datum 3. 11. je z roku 1968 a činí 22,2 °C.

Ve středu za frontou by mělo být ráno 10 až 7 °C a přes den 8 až 11 °C. "Očekáváme hodně oblačnosti, může místy i pršet," zmínila Markéta Augustinová. Větší déšť se čekal v noci na středu, místy mohly srážkové úhrny činit až 20 milimetrů vodního sloupce.

Ve čtvrtek pak s vyjasněním budou ranní teploty kolem nuly, ojediněle se mohou tvořit mlhy, místy i mrznoucí. Odpolední teploty by mohly dosáhnout 7 až 11 °C. Na konci týdne pak počasí může mít inverzní ráz se vznikem nízké oblačnosti.