Dnes je poslední prázdninový den i pro našeho budoucího školáka Ondřeje Duška. Zítra se ocitne v neznámém prostředí základní školy Máj II. Seznamovat se bude s novými kamarády i svou paní učitelkou.

Poslední týden si ještě užíval prázdninového volna na výletě u tety nebo v muzeu veteránů s babičkou. Na školu sice myslel, ale rozhodně se nedá říct, že by z ní měl strach. Spíše naopak.

Stejně jako mnoho jeho vrstevníků vlastně nemá úplně jasnou představu o tom, co bude ve škole dělat. Skládá si tak kouskovité informace, které se dozvěděl ve svém okolí. „Budeme se hlavně hodně učit," představuje si své budoucí trápení Ondra Dušek. Pak se zamyslí a dodává: „A taky cvičit při tělocviku."

Do školy se zatím moc nepřipravoval. Když začne vyprávět, že umí trochu číst, psát i počítat, rozpomene se, co dalšího se bude ve škole učit. „Určitě se budeme učit i o nějakých zvířátkách a taky si budeme hodně povídat," doufá mladý školák.

Ondra Dušek se nebojí ani školních povinností. Od maminky se dozvěděl, co jsou to domácí úkoly, s jejich zvládáním si ale starosti nedělá. „Myslím, že všechny úkoly budu zvládat sám. A nebudu potřebovat pomoc od rodičů," věří si. Jeho slova potvrzuje i Ondrova maminka Jana Dušková, která první školní kroky zažila už s Ondrovým starším bratrem. „Máme výhodu, že oba kluci jsou docela chytří, takže spíš jenom tak dohlédneme, jestli úkoly skutečně udělají. Pak je akorát s manželem zkontrolujeme. Pomáhat jim s nimi v podstatě nemusíme," pochvaluje si.